Trwa ładowanie...
d2jbo7h

AGP Metro Polska ws. działań po osunięciu się ziemi na budowie II linii metra (komunikat)

...

d2jbo7h
d2jbo7h

05.10. Warszawa - AGP Metro Polska informuje:

Punkt Zarządzania Kryzysowego na pl. Dąbrowskiego, informacje dla mieszkańców ewakuowanych budynków, otwarcie ul. Marszałkowskiej oraz plan dalszej konsolidacji gruntu w ul. Szkolnej.

Dla wszystkich ewakuowanych zarezerwowaliśmy miejsca w stołecznych hotelach Metropol oraz MDM. Poza noclegiem mieszkańcy mogą liczyć na vouchery na kolację i śniadanie. Lokatorzy wyżej wymienionych budynków, którzy chcieliby wejść do swoich mieszkań po niezbędne rzeczy, lub chcą skorzystać z zakwaterowania powinni zgłosić się do Punktu Zarządzania Kryzysowego na pl. Dąbrowskiego, gdzie czekają nasi pracownicy oraz funkcjonariusze odpowiednich służb. Na mieszkańców czekają także kierowcy z naszej firmy, którzy pomogą chętnym dostać się do hotelu.

Ponadto cały czas prowadzimy monitoring wszystkich obiektów wokół placu budowy stacji C11. Jednocześnie trwa konsolidacja gruntu w tym rejonie. Zakończone zostały iniekcje niskociśnieniowe. Najprawdopodobniej jeszcze dziś w miejscu wypłukania gruntu rozpoczną się dodatkowe iniekcje wysokociśnieniowe.

d2jbo7h

Ruch samochodowy na obu jezdniach ul. Marszałkowskiej został przywrócony jezdnia wschodnia została otwarta ok. 16.00 (ponieważ w jej ciągu trzeba było wykonać dodatkowe zasilanie trakcji tramwajowej - dotychczasowe musiało zostać wyłączone ze względu na przebieg wokół pękniętej kanalizacji).

Mieszkańcy będą mogli wrócić do domów po wykonaniu badań, które potwierdzą, że wykonane czynności stabilizujące grunt dały odpowiednie efekty.

Rzecznik prasowy będzie dostępny dla dziennikarzy radiowych i telewizyjnych pomiędzy 16.30 a 17.00 w Punkcie Informacyjnym budowy centralnego odcinka II linii metra przy ul. Marszałkowskiej 105.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2jbo7h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jbo7h