Trwa ładowanie...
d32qjvg

Akcje Getinu spadają najmocniej wśród firm z WIG 20 w związku z podziałem spółki (opinia)

03.01. Radziejowice (PAP) - Akcje Getin Holdingu spadają we wtorek około 3 proc., najmocniej ze spółek z indeksu WIG 20. Zdaniem analityków ma to związek z podziałem spółki, bowiem...

Share
d32qjvg

03.01. Radziejowice (PAP) - Akcje Getin Holdingu spadają we wtorek około 3 proc., najmocniej ze spółek z indeksu WIG 20. Zdaniem analityków ma to związek z podziałem spółki, bowiem 4 stycznia będzie ostatnim dniem, kiedy akcje spółki będą notowane w obecnej formie.

W poniedziałek Getin Holding podał, że Sąd Rejonowy zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego Get Banku o kwotę 2.142.465.631 zł, co rozpoczyna procedurę podziału spółki.

We wtorek o 15.27 jedna akcja Getin Holdingu kosztuje 7,02 zł, czyli o 2,77 proc. mniej niż w poniedziałek.

d32qjvg

"Spadek kursu jest związany z podziałem. Jutro jest ostatni dzień kiedy akcje Getin Holdingu można kupić czy sprzedać w zależności od tego, czy chce się wziąć udział w podziale spółki. Dzisiejsze ruchu związane są z zajmowaniem stanowiska akcjonariuszy w kwestii podziału" - powiedziała PAP Iza Rokicka z DI BRE Banku.

Zgodnie z spodziewanym harmonogramem 4 stycznia będzie ostatnim dniem, w którym można będzie nabyć akcje Getin Holding uprawniające do objęcia akcji emisji podziałowej.

Parytet wymiany akcji Getin Holdingu na akcje Get Banku został ustalony na 2,926.

Od 5 stycznia 2012 r. będą notowane akcje Getin Holding, które nie będą uprawniały do objęcia akcji emisji podziałowej.

"Oceniam, że aktywo to będzie przewartościowane, moja cena docelowa na nowy Getin Holding wynosi 2,54 zł i implikowana przez obecną wycenę Getin Holdingu" - powiedziała Rokicka.

Zdaniem analityczki w środę możliwa jest zwiększona podaż akcji Getin Holdingu, bowiem część akcjonariuszy może zdecydować się na pozostanie poza tym procesem i nie będzie chciała mieć akcji nowego Getinu. (PAP)

seb/ asa/

d32qjvg

Podziel się opinią

Share
d32qjvg
d32qjvg