Trwa ładowanie...
d1djpek
d1djpek

Akcje spółki Best będą notowane w systemie notowań ciągłych od wtorku

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Akcje spółki Best będą notowane w systemie notowań ciągłych GPW od wtorku, 26 maja br, podała spółka. To efekt przystąpienia spółki do programu wspierania płynności.
"Zgodnie z niedawną deklaracją zarządu, Best przystąpił do programu wspierania płynności. W związku z tym, akcje spółki przestały być kwalifikowane przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie do strefy niższej płynności. Wkrótce zmieni się także system notowań akcji - począwszy od najbliższego wtorku, 26 maja, Best będzie notowany w systemie notowań ciągłych" - czytamy w komunikacie.

Przystąpienie do programu wspierania płynności to jedno z działań, podejmowanych przez Best, które mają na celu zwiększenie dostępności akcji spółki dla inwestorów. Wśród planowanych działań jest także podział akcji w stosunku 1 do 4. Taka propozycja znalazła się w porządku obrad walnego zwołanego na 15 czerwca br. Obecnie kapitał zakładowy Best dzieli się na ponad 5,2 mln akcji o wartości nominalnej 4 zł każda. W czwartek, 21 maja, akcje Best były notowane na GPW po 44,49 zł, podała także spółka.
W wyniku planowanego splitu, łączna liczba akcji wzrośnie do prawie 21 mln sztuk, wartość nominalna każdej akcji będzie wynosić 1 zł, a liczba akcji w wolnym obrocie wzrośnie do ponad 500 tys. Best niedawno zawarł także umowę z Domem Maklerskim BOŚ, który będzie pełnić funkcję animatora akcji spółki.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.
(ISBnews)
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1djpek

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Akcje spółki Best będą notowane w systemie notowań ciągłych GPW od wtorku, 26 maja br, podała spółka. To efekt przystąpienia spółki do programu wspierania płynności. "Zgodnie z niedawną deklaracją zarządu, Best przystąpił do programu wspierania płynności. W związku z tym, akcje spółki przestały być kwalifikowane przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie do strefy niższej płynności. Wkrótce zmieni się także system notowań akcji - począwszy od najbliższego wtorku, 26 maja, Best będzie notowany w systemie notowań ciągłych" - czytamy w komunikacie.

Przystąpienie do programu wspierania płynności to jedno z działań, podejmowanych przez Best, które mają na celu zwiększenie dostępności akcji spółki dla inwestorów. Wśród planowanych działań jest także podział akcji w stosunku 1 do 4. Taka propozycja znalazła się w porządku obrad walnego zwołanego na 15 czerwca br. Obecnie kapitał zakładowy Best dzieli się na ponad 5,2 mln akcji o wartości nominalnej 4 zł każda. W czwartek, 21 maja, akcje Best były notowane na GPW po 44,49 zł, podała także spółka. W wyniku planowanego splitu, łączna liczba akcji wzrośnie do prawie 21 mln sztuk, wartość nominalna każdej akcji będzie wynosić 1 zł, a liczba akcji w wolnym obrocie wzrośnie do ponad 500 tys. Best niedawno zawarł także umowę z Domem Maklerskim BOŚ, który będzie pełnić funkcję animatora akcji spółki.
Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r. (ISBnews)

d1djpek

Podziel się opinią

Share

d1djpek

d1djpek