Trwa ładowanie...
dpirlot

Akcjonariusze BOŚ zdecydują 10 czerwca o niewypłacaniu dywidendy

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Banku Ochrony Środowiska zdecydują podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 10 czerwca br. o przeznaczeniu zysku netto za 2014 r. w całości na kapitał zapasowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy, wynika z projektów uchwał na walne.

Share
dpirlot

"Zwyczajne walne zgromadzenie BOŚ S.A. przeznacza zysk netto banku za 2014 rok w wysokości 60 828 112,11 zł na kapitał zapasowy" - czytamy w projekcie uchwały.

Projekty uchwał przewidują także przeznaczenie 2 434 796,97 zł z kapitału zapasowego BOŚ na pokrycie strat z lat ubiegłych, wynikłych z dostosowania modelu kalkulacji rezerw na zwroty do wymogów Rekomendacji U.

Akcjonariusze BOŚ mają również zdecydować o przeprowadzeniu odkupu nie więcej niż 0,05% akcji banku po cenie między 20 zł a 50 zł za akcję, w celu zaoferowania ich osobom zajmującym stanowiska kierownicze. Odkup akcji ma być przeprowadzony do 31 lipca br. za kwotę do 532 tys. zł.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

dpirlot

Podziel się opinią

Share
dpirlot
dpirlot