Trwa ładowanie...
d3g5cq8
11-01-2017 10:59

Akcjonariusze Feerum zdecydują 6 lutego o emisji akcji na inwestycje

Warszawa, 11.01.2017 (ISBnews) - Akcjonariusze Feerum zdecydują o emisji 953 791 akcji serii F i nie więcej niż 447 001 akcji imiennych serii G z wyłączeniem prawa poboru, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na dzień 6 lutego. Zostaną one zaoferowane głównym akcjonariuszom spółki, którzy uprzednio zaoferują pakiet dotychczasowych akcji wybranym inwestorom. Celem transakcji jest pozyskanie przez Feerum środków na rozwój, podano w trzech odrębnych komunikatach.

d3g5cq8
d3g5cq8

"Celem przeprowadzenia emisji akcji serii F oraz akcji serii G [?] z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy [?] jest pozyskanie przez spółkę środków finansowych na rozwój jej działalności i realizację jej celów strategicznych, w tym zwiększenia kapitału obrotowego związanego z dynamicznym wzrostem sprzedaży spółki, w szczególności w związku z planowaną realizacją projektu budowy kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych oraz rewitalizacji istniejących obiektów magazynowych należących do National Reserve Agency w Tanzanii" - podano w uzasadnieniu projektu.

W celu optymalizacji struktury transakcji oraz ułatwienia jej przeprowadzenia, przed emisją akcji, akcjonariusze, do których zarząd zamierza skierować oferty objęcia akcji, planują zaoferować w drodze przyspieszonego budowania księgi popytu część z posiadanych obecnie istniejących akcji spółki, w liczbie odpowiadającej liczbie akcji w drodze oferty prywatnej do nie więcej niż 149 wybranych inwestorów.

"Środki pozyskane przez akcjonariuszy ze sprzedaży akcji sprzedawanych zostaną przeznaczone na objęcie akcji, które zostaną im zaoferowane do objęcia przez spółkę. Cena sprzedaży akcji sprzedawanych zostanie ustalona w procesie budowy księgi popytu" - czytamy dalej.

W odrębnym komunikacie spółka podała, że zawarła z mBankiem oraz akcjonariuszami: Damag, Danielem Janusz, Magdaleną Łabudzką-Janusz oraz Piotrem Wielesikiem (akcjonariuszami sprzedającymi) umowę oferowania akcji emitenta.

d3g5cq8

"Zgodnie z umową, mBank zobowiązał się pośredniczyć w przeprowadzeniu przez akcjonariuszy sprzedających sprzedaży posiadanych przez nich akcji emitenta w ramach oferty prywatnej, tj. oferty skierowanej do nie więcej niż 149 inwestorów. Oferta rozpocznie się niezwłocznie po podpisaniu umowy, a jedynym prowadzącym księgę popytu będzie mBank" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie zgodnie z umową Feerum przeprowadzi podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii F i G, które zostaną zaoferowane w ramach subskrypcji prywatnej akcjonariuszom sprzedającym, podano także.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju 2013 r. W 2015 r. miała 109 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3g5cq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g5cq8