Trwa ładowanie...
d2fzeqh

Akcjonariusze Netii zdecydują 24 IV o wypłacie 0,25 zł dywidendy na akcję

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Akcjonariusze Netii zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 24 kwietnia br. o wypłaceniu dywidendy w wysokości 0,25 zł na akcję, wynika z projektów uchwał.

Share
d2fzeqh

"Zwyczajne walne zgromadzenie spółki uchwala dywidendę w kwocie 0,25 zł na jedną akcję spółki. Ogólna kwota dywidendy wynosi 87 106 591,00 zł, powiększona o kwotę wynikającą z iloczynu dywidendy na jedną akcję oraz ilości akcji serii L emitowanych w ramach kapitału warunkowego, o ile zostaną wyemitowane do dnia dywidendy, a następnie pomniejszona o kwotę wynikającą z iloczynu dywidendy na jedną akcję oraz ilości akcji własnych spółki nabytych w ramach programu nabywania akcji własnych spółki, które będą w posiadaniu spółki w dniu dywidendy " - czytamy także w projektach.

W 2016 roku akcjonariusze Netii zdecydowali o przeznaczenie kwoty 139,29 mln zł na dywidendę, co oznaczało wypłatę w wysokości 0,40 zł na akcję.

Netia S.A. to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

(ISBEnews)

d2fzeqh

Podziel się opinią

Share
d2fzeqh
d2fzeqh