Trwa ładowanie...
dxbjjbu

Akcjonariusze Robyga zdecydują 28 VI o emisji do 26,3 mln akcji bez pp

Warszawa, 02.06.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze Robyga zdecydują o emisji do 26,309 mln akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru na rozwój we Wrocławiu, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 28 czerwca.

Share
dxbjjbu

"Celem emisji akcji serii H jest pozyskanie środków na rozwój spółki oraz jej grupy kapitałowej, w szczególności w nowej lokalizacji, tj. we Wrocławiu. Zdaniem zarządu, konieczne jest podjęcie zdecydowanych kroków mających na celu rozwój i zwiększenie działalności i aktywności Grupy Robyg w szczególności na dodatkowym rynku, tj. rynku wrocławskim jako nowym obszarze działalności Grupy poza Warszawą i Gdańskiem docelowo zwiększającym działalność Grupy poza tymi miastami. Jest to uzasadnione potrzebą dalszego rozwoju i wzrostu Grupy Robyg, zwłaszcza uwzględniając nasycenie rynku warszawskiego i gdańskiego ofertą Grupy" - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Jednocześnie, w związku z celem emisji akcji serii H, zamiarem spółki jest pozyskanie inwestorów wspierających długoterminowo działalność spółki i jej grupy kapitałowej, a także wzmocnienie akcjonariatu, podano również.

"Wobec tego oraz faktu, że emisja jest zakładana na małą skalę i w formie oferty prywatnej, zarząd proponuje wyłączenie prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy i zaoferowanie akcji w ramach swojego uznania wybranym inwestorom, którzy będą chcieli dokapitalizować spółkę oraz długofalowo wspierać jej rozwój, w tym w szczególności poprzez zaangażowanie na rynku wrocławskim" - podano również.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. Kontraktacja mieszkań w 2015 roku wyniosła 2 333 lokale.

(ISBnews)

dxbjjbu

Podziel się opinią

Share
dxbjjbu
dxbjjbu