Akcjonariusze Terra zdecydowali o połączeniu z HydroPhi Technologies Europe

Warszawa, 13.08.2014 (ISBnews) - Akcjonariusze spółki Terra zdecydowali o zmianie nazwy na HydroPhi Technologies Europe, wybrali nowych członków Rady Nadzorczej - osoby. m.in. blisko związane ze spółką HydroPhi Technologies Group, Inc. notowaną na rynku OTC Markets w USA oraz uchwalili nowe emisje akcji, które w większości zostaną skierowane do akcjonariuszy HydroPhi Technologies Europe, podała spółka.

13.08.2014 12:47

Zamknięcie transakcji 'reverse merger' planowane jest w przeciągu kilku tygodni. W efekcie HydroPhi Technologies Europe notowana będzie na Giełdzie Papierów Wartościowych (rynek NewConnect), podano w informacji.

?Cieszymy się, że nasze akcje zostaną wprowadzone na GPW. W tym procesie wspiera nas Dom Maklerski WDM. Kapitał pozyskany w Polsce, w tym dotacje unijne pozwolą nam przyśpieszyć plany komercjalizacji naszej innowacyjnej technologii w Europie. W niedalekiej przyszłości planujemy rozpocząć produkcję w Polsce oraz zainicjować serię intensywnych działań marketingowych w celu szybkiego wejścia na rynki europejskie. Cieszymy się również z podjęcia współpracy z Crescendo Communications Europe, która wspiera nas w relacjach inwestorskich w Europie i pomaga nam budować świadomość firmy na rynkach finansowych w Polsce i Europie" - powiedział prezes HydroPhi Roger M. Slotkin, cytowany w komunikacie.

Technologia HydroPlant będąca własnością HydroPhi Technologies Group wykorzystuje zintegrowany system elektrolizy polegający na wydzieleniu wodoru i tlenu z wody, a następnie doprowadzeniu mieszanki do wlotu powietrza silnika zasilanego paliwami węglowymi takimi jak olej napędowy, benzyna bezołowiowa oraz gaz ziemny. Technologia HydroPlant pozwala na redukcję zużycia paliwa, kosztów operacyjnych i emisji spalin zarówno silników stosowanych w pojazdach jak i silników stacjonarnych oraz generatorów.

Dzięki wykorzystaniu zintegrowanego systemu elektrolizy w celu wydzielenia na bieżąco wodoru i tlenu z wody, technologia HydroPlant eliminuje konieczność zapewnienia zbiorników do przechowywania wodoru pod wysokim ciśnieniem lub wykorzystywania niebezpiecznych środków chemicznych. Kluczowymi odbiorcami technologii jest sektor samochodów ciężarowych, ciężkich sprzętów, przemysł morski oraz rolnictwo, przemysł wydobywczy.

?Cieszymy się z fuzji z HydroPhi Technologies Europe. Dostrzegamy ogromy potencjał technologii HydroPlant w Europie ze względu na możliwość znacznego zmniejszenia zużycia paliwa i redukcji emisji spalin we flotach samochodów ciężarowych i autobusowych. Przy wysokich cenach oleju napędowego i zaostrzeniu przepisów środowiskowych, zwrot inwestycji przy zastosowaniu technologii HydroPlant w pojazdach flotowych sprawia, że inwestycja wydaje się jeszcze bardziej atrakcyjna" - powiedział prezes Terra Paweł Jeleniewski, cytowany w komunikacie.

Wcześniej w rozmowie z ISBnews Slotkin wskazywał, że HydroPhi Technologies Europe chce sfinalizować odwrotne przejęcie notowanej na NewConnect spółki Terra w końcu lata. Planuje utworzenie w Polsce zakładu produkującego systemy produkcji paliwa wodorowego na cały świat, ale liczy, że Europa będzie kluczowym rynkiem ze względu na wysokie ceny paliw.

Na początku czerwca Slotkin w rozmowie z agencją ISBnews informował o planach założenia spółki zależnej w Polsce i wprowadzenia jej na NewConnect na zasadzie odwróconego przejęcia podmiotu notowanego na tym rynku.

Wcześniej Astoria Capital z grupy WDM podpisała list intencyjny ze HydroPhi Technologies Group, Inc., w którym strony wyraziły chęć zawarcia umowy dotyczącej utworzenia wspólnego przedsięwzięcia (joint-venture) pod nazwą HydroPhi Technologies Europe.

Spółka HydroPhi Technologies Group, Inc. (HPTG), notowana na rynku OTC Markets w USA, specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu systemów produkcji paliwa wodorowego wykorzystujących elektrolizę wody. Technologia HydroPhi - HydroPlant - nie jest oparta na ogniwach paliwowych oraz nie jest alternatywą wodorową dla tradycyjnych paliw węglowodorowych.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)