Trwa ładowanie...
d1xr1w2

Akcjonariusze Vistula Group zdecydują 27 IV o niewypłacaniu dywidendy za 2016 r.

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - Akcjonariusze Vistula Group zdecydują o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2016 rok, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 27 kwietnia. 

Share
d1xr1w2

"Zwyczajne walne zgromadzenie [...] postanawia, że:

a) niepokryta strata netto spółki z lat ubiegłych wynosząca 455 494,43 zł powstała w związku z ujęciem w sprawozdaniu finansowym spółki za rok 2016 skutków wyceny programu lojalnościowego funkcjonującego w spółce, zostanie pokryta w całości z kapitału zapasowego spółki;

b) zysk netto wykazany w sprawozdaniu finansowym spółki za rok obrotowy 2016 w wysokości 16 575 093,17 zł zostanie w całości przeznaczony na zasilenie kapitału zapasowego spółki" - czytamy w projektach uchwał.

"Zgodnie z realizowanym przez zarząd planem rozwoju spółki, propozycja przeznaczenia zysku wykazanego w sprawozdaniu finansowym spółki za rok obrotowy 2016 w całości na kapitał zapasowy spółki, ma na celu umożliwienie finansowania dalszej zrównoważonej rozbudowy sieci dystrybucji detalicznej spółki oraz przeprowadzenie inwestycji odtworzeniowych w najważniejszych lokalizacjach salonów firmowych poszczególnych marek, zwiększenie kapitału obrotowego, a także zmniejszenie zobowiązań ciążących na spółce z tytułu zadłużenia długoterminowego" - podała Vistula w uzasadnieniu projektu uchwały.

Vistula Group S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Od 2000 r. podstawą strategii spółki jest koncentracja wokół funkcji "operatora" marek, projektanta odzieży i dystrybutora na rynku detalicznym.

(ISBnews)

d1xr1w2

Podziel się opinią

Share
d1xr1w2
d1xr1w2