Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Akcjonariusze ZCh Police zdecydują 30 VI o niewypłacaniu dywidendy za 2015 r.

Warszawa, 03.06.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 30 czerwca o nieprzeznaczeniu zysku na dywidendę i przekazaniu zysku netto za rok obrotowy 2015 w całości na kapitał zapasowy, podano w projektach uchwał na ZWZ.

Share
d8f2qjb

"Zwyczajne walne zgromadzenie spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne 'Police' S.A., po zapoznaniu się z opinią rady nadzorczej w sprawie proponowanego przez zarząd spółki podziału zysku osiągniętego w roku obrotowym 2015, postanawia o nieprzeznaczeniu zysku do podziału (na dywidendę) między akcjonariuszy i przekazaniu zysku netto za rok obrotowy 2015 w całości na kapitał zapasowy" - czytamy w projekcie uchwały.

W końcu maja zarząd Polic zmienił rekomendację odnośnie wypłaty dywidendy, wnosząc o nieprzeznaczanie zysku netto spółki za 2015 rok do podziału między akcjonariuszy i przekazanie całości zysku na kapitał zapasowy, wobec propozycji wypłaty 0,9 zł dywidendy na akcję przedstawionej wcześniej.

Na początku kwietnia br. rada nadzorcza Polic pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu o przeznaczenie 67,5 mln zł z zysku netto za 2015 rok na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co miało dać wypłatę w wysokości 0,9 zł na jedną akcję. Kwotę 101,29 mln zł spółka zamierzała przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego.

d8f2qjb

Spółka podała w końcu maja, że sprawozdanie finansowe za 2015 r. ZCh Police zawierało błąd, polegający na zawyżeniu wartości udziałów w spółce zależnej African Investment Group (AFRIG). Po korekcie błędu w ujęciu jednostkowym zysk netto za 2015 r. wynosi 58,9 mln zł wobec raportowanych wcześniej 168,79 mln zł.

W maju ub.r. akcjonariusze Polic zdecydowali o przeznaczeniu 42 mln zł z zysku za 2014 r. na dywidendę, co dało wypłatę w wysokości 0,56 zł na akcję.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb