Trwa ładowanie...
d1jh4gu

Aktywa netto TFI wzrosły w styczniu o 0,4 proc., do 189,8 mld zł - IZFiA

11.02. Warszawa (PAP) - Aktywa netto zgromadzone w TFI wzrosły w styczniu o 0,4 proc., do poziomu 189,8 mld zł - wynika z raportu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz...

Share
d1jh4gu

11.02. Warszawa (PAP) - Aktywa netto zgromadzone w TFI wzrosły w styczniu o 0,4 proc., do poziomu 189,8 mld zł - wynika z raportu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Analiz Online.

"To i tak całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę niekorzystne warunki na rynkach kapitałowych, z jakimi musieli radzić sobie zarządzający. Wynik z zarządzania był ostatecznie ujemny, a o wzroście aktywów zdecydowało dodatnie saldo wpłat i wypłat. Według szacunków Analiz Online wyniosło ono blisko plus 1,7 mld zł" - napisano w raporcie.

Najwyższą dynamikę zmian odnotowały w styczniu fundusze gotówkowe i pieniężne. W ciągu miesiąca środki w nich zgromadzone przyrosły o ponad 5 proc., przekraczając poziom 22 mld zł.

"Tak wysoka dynamika wynika z aktywności klientów, którzy trzynasty miesiąc z rzędu wpłacili do tego segmentu produktów więcej niż z niego wypłacili" - napisano.

d1jh4gu

Środki w funduszach sekurytyzacyjnych przyrosły o 3,2 proc. do 1,7 mld zł. Dodatnią dynamikę zmian, dzięki nowym wpłatom klientów, odnotowały także fundusze akcyjne oraz fundusze absolutnej stopy zwrotu, dla obu segmentów wzrost wyniósł 0,4 proc.

Niewielki przyrost aktywów odnotowały w styczniu jeszcze fundusze aktywów niepublicznych.

Spadek wartości zarządzanych środków w największym stopniu dotknął funduszy ochrony kapitału, których aktywa zmniejszyły się o 6,2 proc. do 1,5 mld zł. Spadek aktywów odnotowały również fundusze dłużne (spadek o 0,6 proc.).

Trudna sytuacja na rynkach ściągnęła w dół aktywa zgromadzone w funduszach mieszanych, których aktywa zmniejszyły się w styczniu o 1,1 proc. do 21,1 mld zł.

Ujemną dynamikę zmian odnotowały w styczniu także fundusze rynku surowców (spadek o 0,4 proc.) oraz fundusze nieruchomości (spadek o 2,6 proc). (PAP)

pel/ asa/

d1jh4gu

Podziel się opinią

Share
d1jh4gu
d1jh4gu