Trwa ładowanie...
d2hgk1n
d2hgk1n

Aktywa OFE wzrosły o 1,02% m/m w styczniu dzięki lepszej koniunkturze na GPW

Warszawa, 04.02.2015 (ISBnews) - Wartość aktywów otwartych funduszy emerytalnych (OFE) wyniosła blisko 150,6 mld zł na koniec stycznia, co oznacza wzrost o 1,5 mld zł m/m (1,02%), podały Analizy Online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2hgk1n

"Do wzrostu przyczyniła się poprawa koniunktury na warszawskim rynku, która pozytywnie wpłynęła na wyniki wypracowane przez zarządzających. Z tego tytułu aktywa powiększyły się o blisko 2 mld zł. Jednocześnie wartość przelewu z ZUS do OFE w styczniu wyniosła zaledwie 233 mln zł" - czytamy w raporcie.

Analitycy zwracają uwagę, że indeks szerokiego rynku osiągnął od początku roku stopę zwrotu na poziomie 1,33%. Mniejszym wzrostem może pochwalić się WIG20, który zyskał 1,08%, co spowodowane jest słabszą kondycją banków oraz sektora surowcowego. Zdecydowanym faworytem okazały się spółki o mniejszej kapitalizacji. Indeks sWIG80 zakończył miesiąc wzrostem 3,31%.

"W styczniu średnia stopa zwrotu wyniosła +1,2% i wszystkie z 12 działających funduszy uzyskały dodatni rezultat. Wynik ten przerwał gorszą passę OFE, które trzy miesiące z rzędu kończyły stratami. W sumie od czasu zmian w systemie emerytalnym, jest to czwarty udany miesiąc" - napisano także.

(ISBnews)

d2hgk1n

Podziel się opinią

Share
d2hgk1n
d2hgk1n