Trwa ładowanie...

Aldi przejrzał umowy sprzed 40 lat. "Nie skopiowaliśmy czekolady"

Jest reakcja sieci dyskontów po naszym artykule w sprawie podobnych opakowań czekolad. Przez tydzień firma przeglądała swoje stare umowy. Okazało się, że 40 lat temu wykupiła od producenta prawa do marki. „Nie jest prawdą, że Aldi w Polsce skopiował opakowanie produktu markowego”.

Aldi przejrzał umowy sprzed 40 lat. "Nie skopiowaliśmy czekolady"Źródło: East News, fot: Reporter
dhp5ywz
dhp5ywz

To ciąg dalszy historii, którą opisaliśmy przed niespełna tygodniem. Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że podczas zakupów w sklepie Aldi na warszawskim Gocławiu zauważył opakowanie czekolad, które było łudząco podobne do produktu marki Alpen Gold Nussbeisser.Podobny był dobór i układ kolorów, elementów graficznych oraz charakterystycznego okienko po środku.

Aldi nie skopiował opakowania

Poprosiliśmy o wyjaśnienie biuro prasowe firmy Aldi. Dostaliśmy wyłącznie odpowiedź, że czekolada jest sprzedawana jako marka własna sieci dyskontów. Na pytanie, czy wygląd był inspirowany opakowaniem z logo Alpen Gold, nie dostaliśmy odpowiedzi. Do dziś.

Dostaliśmy komunikat od firmy Aldi. Jej przedstawiciele potrzebowali więcej czasu, aby dokładnie przejrzeć stare umowy. Faktycznie, faktycznie producent czekolad zastrzegł prawa do znaku towarowego w 1924 roku. Tymczasem w 1977 roku Aldi Nord wykupił prawa do marki, a od 1981 sprzedaje pod marką własną Château, w szacie graficznej niewiele różniącej się od dzisiejszej.

dhp5ywz

„W związku z powyższym, nie jest prawdą, że ALDI w Polsce skopiował opakowanie produktu markowego” – przeczytaliśmy w przesłanym komunikacie.

Kroki prawne

Przypomnijmy, że po naszych pytaniach firma Mondelez Polska, do której należy marka Alpen Gold, zapowiedziała kroki prawne.

- Upodabnianie się do produktów markowych to typowy przykład zachowania wielu producentów marek własnych w dyskontach. Z pewnością podejmiemy kroki prawne. Na początek poprosimy o wyjaśnienie w sprawie tego łudząco podobnego opakowania i wyglądu produktu. Przypomnę, że Nussbeisser jest chronionym prawnie znakiem towarowym - powiedziała money.pl rzecznik prasowy Mondelez Polska, Agnieszka Kępińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhp5ywz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhp5ywz