ALDI zamknie sklepy w Wielkiej Brytanii, żeby pracownicy mogli obejrzeć mecz

Brytyjski oddział sieci ALDI zamknie wszystkie swoje sklepy o godzinie 15:00 w niedzielę. Wszystko zależy jednak od tego, czy drużyna Garetha Southgate'a pokona w półfinałach Chorwatów. Jeśli mecz zakończy się wygraną Brytyjczyków, pracownicy sklepów wrócą do domów godzinę wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mundial dotarł do ALDI. Jeśli Anglicy zagrają mecz finałowy, sieć zamknie na ten czas sklepy w Wielkiej Br
Mundial dotarł do ALDI. Jeśli Anglicy zagrają mecz finałowy, sieć zamknie na ten czas sklepy w Wielkiej Br (Shutterstock.com)
WP

O decyzji detalisty szeroko rozpisuje się cała brytyjska prasa bulwarowa. Jak jednak przytomnie zwraca uwagę The Sun, gest Aldiego jest miły, ale nie wymagał od sieci jakichś wielkich poświęceń.

Twitter
Podziel się

Ze względu na obowiązujące na Wyspach przepisy ograniczające handel w niedziele, wszystkie sklepy i tak muszą zakończyć pracę o 16:00. Tym razem jednak ta jedna godzina robi różnicę dla pracowników sklepów.

WP

** Czytaj też: Biedronka ma przejąć Piotra i Pawła. Handel w Polsce coraz mniej polski

Natychmiast pojawiły się komentarze internautów, którzy gratulują Aldi sportowego ducha i podkreślają, że sieć jest przecież niemiecka. Inne głosy mówię jednak, że podczas finału i tak zysk byłby minimalny.

Aldi jest jedną z największych sieci supermarketów w na rynku brytyjskim. Jej udział w rynku wynosi obecnie 6,8 %.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP