Trwa ładowanie...
deihtq6
09-03-2017 12:48

Alior Bank nie prowadzi rozmów nt. przejęć, ale powróci do akwizycji

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Alior Bank nie prowadzi obecnie żadnych rozmów w sprawie przejęcia banku, poinformował prezes Wojciech Sobieraj. 

deihtq6
deihtq6

"To jest pierwszy raz od dość dawna, kiedy nie jesteśmy w żadnym data roomie, nie analizujemy. Te trzy filary działalności, które obecnie mamy wyczerpują nasze zdolności na ten moment. Jesteśmy w stanie przystępować technicznie do kolejnych fuzji, ale dopiero po tym, co teraz robimy" - powiedział Sobieraj podczas konferencji prasowej.

"Zasada jest taka, że nigdy nie należy robić strategii w oparciu o akwizycje. Ze względu na zmieniające się zachowania klientów, wyścig technologiczny to lata 2017-2019 nie będą spokojne na polskim rynku bankowym" - powiedział także.

Alior Bank przejął niedawno Meritum Bank oraz podstawową działalność (bez kredytów hipotecznych i TFI)
Banku BPH (połączenie prawne już nastąpiło, a operacyjne planowane jest do 31 marca 2017 r). Pod koniec 2016 r. Alior Bank zakończył bez powodzenia negocjacje w sprawie zakupu podstawowej działalności bankowej Raiffeisen Bank Polska.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

(ISBnews)

deihtq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deihtq6