Trwa ładowanie...
d46sv6x

Alior Bank otrzymał zgodę KNF na przejęcie Meritum Banku

Warszawa, 11.02.2015 (ISBnews) - Alior Bank uzyskał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na przejęcie kontroli nad Meritum Bankiem, poinformował Alior w komunikacie. Tym samym spełnił się ostatni z warunków zawieszających transakcję.

Share
d46sv6x

"Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła brak podstaw do wyrażenia sprzeciwu wobec nabycia przez Alior Bank akcji Meritum Bank ICB. Tym samym został spełniony kolejny warunek zawieszający, określony w przedwstępnej umowie sprzedaży Alior Bankowi większościowego pakietu akcji Meritum Bank ICB przez Innova Financial Holdings S.?.r.l, WCP Coöperatief U.A. i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju" - czytamy w komunikacie.

W grudniu 2014 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że planowane przez Alior Bank przejęcie nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku i wydał zgodę na dokonanie koncentracji.

"Po spełnieniu ostatniego z warunków zawieszających transakcję tj. po rejestracji zmian w statucie Alior Banku, nastąpi finalizacja zakupu akcji Meritum Banku" - czytamy dalej w komunikacie.

d46sv6x

W październiku 2014 r. Alior Bank zawarł z Innova Financial Holdings S.? r.l, WCP Coöperatief U.A. i EBOR-em przedwstępną umowę nabycia 97,9% akcji Meritum Banku za 352,5 mln zł i umowę subskrypcji akcji nowej emisji akcji serii H skierowanej do Innovy i WCP Coöperatief. Zgodnie z umową objęcia akcji, cena emisyjna jednej akcji nowej emisji banku została ustalona na 73,30 zł.

Na początku grudnia akcjonariusze Alior Banku przyjęli uchwałę w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

(ISBnews)

d46sv6x

Podziel się opinią

Share
d46sv6x
d46sv6x