Trwa ładowanie...
d2vsyfn

Alior Bank połowę środków pozyskanych z GPW chce przeznaczyć na finansowanie kredytów gospodarstw

21.11. Warszawa (PAP) - Alior Bank oczekuje, że z oferty publicznej nowych akcji pozyska netto 700 mln zł. Około 50 proc. środków z emisji przeznaczyć na finansowanie kredytów...

Share
d2vsyfn

21.11. Warszawa (PAP) - Alior Bank oczekuje, że z oferty publicznej nowych akcji pozyska netto 700 mln zł. Około 50 proc. środków z emisji przeznaczyć na finansowanie kredytów udzielanych gospodarstwom domowym, a około 43-45 proc. na wzrost wolumenu finansowania udzielanego MŚP - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

"Dzięki przeprowadzeniu Oferty Bank będzie miał możliwość pozyskania kapitału podstawowego wystarczającego, w opinii banku, do kontynuowania rozwoju organicznego Banku, ze szczególnym uwzględnieniem co najmniej dwukrotnego zwiększenia do końca 2016 roku udziału Banku w rynku w segmentach kredytów i pożyczek dla klientów indywidualnych oraz kredytów na rzecz polskich małych i średnich przedsiębiorstw" - napisano w prospekcie.

Bank podał, że podwojenie udziału rynkowego wymaga, aby ok. 50 proc. środków pozyskanych z emisji nowych akcji przeznaczyć na finansowanie kredytów udzielanych bezpośrednio gospodarstwom domowym, m.in. w formie pożyczek gotówkowych oraz consumer finance.

d2vsyfn

Około 43-45 proc. pozyskanych środków bank chce przeznaczyć na wzrost wolumenu finansowania udzielanego polskim małym i średnim przedsiębiorstwom.

Pozostałe ok. 5-7 proc. wpływów z emisji bank planuje przeznaczyć na wsparcie planu inwestycyjnego mającego na celu wzmocnienie nowych kanałów dystrybucji (minioddziałów "Alior Bank Express", consumer finance, platforma internetowa) w latach 2013-2014. (PAP)

seb/ asa/

d2vsyfn

Podziel się opinią

Share
d2vsyfn
d2vsyfn