Trwa ładowanie...
d18nqjt

Alior Bank właścicielem drogeryjnej Polbity

01.02. Warszawa (PAP) - Alior Bank został właścicielem drogeryjnej spółki Polbita, która wcześniej należała do Interchemu kontrolowanego przez fundusz Resource Partners - wynika z...

d18nqjt
d18nqjt

01.02. Warszawa (PAP) - Alior Bank został właścicielem drogeryjnej spółki Polbita, która wcześniej należała do Interchemu kontrolowanego przez fundusz Resource Partners - wynika z Krajowego Rejestru Sądowego. Polbita od pewnego czasu jest w trudnej sytuacji finansowej.

Pod koniec 2011 roku Alior Bank zaaranżował finansowanie w wysokości 220 mln zł na przejęcie Polbity przez Interchem.

Pytane przez PAP biuro prasowe Alior Banku nie chciało ujawnić planów wobec Polbity. Nie poinformowało też, czy z powodu trudnej sytuacji drogeryjnej spółki będzie tworzyć rezerwy.

"Informujemy, że realizowana przez Alior Bank strategia biznesowa, ma na celu stabilny wzrost wartości rynkowej banku przy zachowaniu ostrożnej polityki zarządzania ryzykiem. Obecnie bank nie zidentyfikował istotnego zagrożenia wynikającego z jakiejkolwiek pojedynczej transakcji, której jest stroną. Ponoszone ryzyka zostały przez bank przeanalizowane i oszacowane. Bank zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa utworzył wymagane odpisy aktualizacyjne i rezerwy, które po weryfikacji przez audytora są na bieżąco ujawniane w publikowanych przez bank sprawozdaniach finansowych" - poinformowało PAP biuro prasowe banku.

d18nqjt

W połowie września 2012 roku Eurocash zawarł z Resource Partners Holdings II (RPH) umowę inwestycyjną, zgodnie z którą miał objąć pakiet mniejszościowy, nie mniejszy niż 25 proc. w kontrolowanych przez RPH spółkach należących do Grupy Polbita-Interchem w zamian za wkład niepieniężny w postaci 100 proc. udziałów w spółce Ambra oraz Drogerie Koliber. Eurocash zobowiązał się też do udzielenia na rzecz Grupy Polbita-Interchem pożyczki podporządkowanej na kwotę 60 mln zł.

Do finalizacji umowy nie doszło.

Pod koniec ubiegłego roku Interchem i Polbita złożyły do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Wniosek Polbity został wycofany.

"Dowiedzieliśmy się z informacji wysłanej do pracowników Polbita Spółka z o.o. przez panią Prezes (Beata Szczytowska - przyp. PAP), że Polbita w wyniku dogadania się z wierzycielami i bankami otrzymała dostęp do linii kredytowej w wysokości 50 mln. Środki te mają być przeznaczone na spłatę wierzycieli. Tym samym 21 stycznia 2013 roku z sądu został wycofany wniosek o upadłość likwidacyjną Polbity" - podał na swojej stronie internetowej Związek Zawodowy Pracowników GK Interchem.

Polbita jest operatorem logistycznym ogólnopolskiej sieci "Drogerie Natura". Interchem jest dystrybutorem chemii gospodarczej, artykułów higienicznych oraz kosmetyków. Tworzy sieć sklepów drogeryjnych "Drogerie Aster". (PAP)

pel/ jtt/

d18nqjt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18nqjt