Trwa ładowanie...
d1w9tq5
20-10-2016 14:52

Altus TFI nabył pakiet kontrolny LifeTube

Warszawa, 20.10.2016 (ISBnews) - Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) nabyło pakiet kontrolny LifeTube od dotychczasowych udziałowców, podała spółka.

d1w9tq5
d1w9tq5

Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

"Zawsze jesteśmy parę kroków do przodu, widzimy nowe, stojące przed nami wyzwania i możliwości, więc uznaliśmy, że to najlepszy moment na połączenie sił z jednym z największych funduszy inwestycyjnych w Polsce czyli Altusem. Jestem więcej niż pewny, że znacząco przyspieszy to nasz rozwój. Nie planujemy żadnych istotnych zmian w modelu biznesowym, tylko duży wzrost w zakresie naszej głównej działalności" - powiedział prezes LifeTube Paweł Stano, cytowany w komunikacie.

"Możliwość współtworzenia największej sieci youtuberów była dla mnie niesamowitym doświadczeniem, dlatego naturalnym krokiem jest danie spółce możliwości działania z partnerem, który umożliwi jej dalszy, równie dynamiczny i intensywny rozwój jak do tej pory" - skomentowała Barbara Sołtysińska, współzałożycielka LifeTube.

Altus TFI aktywnie inwestuje w spółki technologiczne na polskim rynku.

d1w9tq5

"Obecnie szukamy najlepszych firm z obszaru nowych technologii i mediów w Polsce, więc inwestycja w LifeTube była dla nas bardzo interesująca [...] Naszym celem będzie to, by LifeTube nadal rozwijał się w dynamicznym tempie, realizując jeszcze więcej kampanii z twórcami oraz wspierając ich w różnych obszarach działalności. LifeTube robi coraz więcej długofalowych współprac strategicznych z markami i jesteśmy przekonani, że może urosnąć jeszcze co najmniej kilka razy w stosunku do obecnej sytuacji" - powiedział prezes Altus TFI Piotr Osiecki.

LifeTube jest największą siecią partnerską działającą lokalnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej z ponad 30 mln subskrybentów i 225 mln wyświetleń miesięcznie. Spółka od początku funkcjonowania zrealizowała ok. 1 000 projektów z największymi markami.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

d1w9tq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9tq5