Trwa ładowanie...
dedr62s

Altus TFI przejęło od Copernicus Capital TFI zarządzanie Ultimo NSFIZ

Warszawa,03.03.2015 (ISBnews) - Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych przejęło zarządzanie Ultimo Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym  od Copernicus Capital TFI, poinformowała spółka.

Share
dedr62s

?(?) informujemy, iż ziściły się przesłanki wskazane w umowie z dnia 4 grudnia 2014 r. zawartej pomiędzy Towarzystwem a Copernicus Capital TFI SA, której przedmiotem było przejęcie przez Towarzystwo zarządzania funduszem ULTIMO Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty" - czytamy w komunikacie.

Tym samym wobec wypełnienia przesłanek wskazanych w ww. umowie z dniem 1 marca 2015 r. Towarzystwo przejęło zarządzanie Ultimo NS FIZ i stało się organem Funduszu, podano także.

Warunkiem dojścia do skutku umowy było uzyskanie przez Altus TFI informacji o braku zastrzeżeń prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w odniesieniu do przejęcia zarządzania funduszem oraz spełnienie innych warunków określonych w umowie.

Strony ustaliły wcześniej, że przejęcie zarządzania funduszem będzie miało charakter nieodpłatny.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

dedr62s

Podziel się opinią

Share
dedr62s
dedr62s