Trwa ładowanie...
d2aha4h
d2aha4h

Alumetal może zwiększać zadłużenie, utrzymując politykę dywidendową

Warszawa, 13.03.2015 (ISBnews) - Alumetal planuje nadal realizować obecną politykę dywidendową, zakładającą wypłatę ok. 50% zysku netto, mimo możliwego zwiększenia zadłużenia w najbliższych latach, poinformował dyrektor finansowy spółki Przemysław Grzybek..
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2aha4h

?Jest duża przestrzeń, żeby zwiększać zadłużenie, szczególnie przy obecnych niskich stopach procentowych. Swobodnie możemy realizować politykę dywidendową i inwestycje" - powiedział Grzybek na konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, spółka jest zainteresowana finansowaniem w postaci kredytów, a nie emisją obligacji. ?Są tańsze, poza tym wiele banków chce z nami współpracować" - powiedział.

Realizowana obecnie przez Alumetal inwestycja budowy zakładu produkcyjnego na Węgrzech finansowana będzie z dotacji rządu węgierskiego (maksymalnie 35% kwoty inwestycji), środków własnych i kredytu. Całkowity koszt inwestycji to 120 mln zł.

d2aha4h

W 2014 r. Alumetal uzyskał wskaźnik długu netto do EBITDA na poziomie 0,6, w porównaniu do 1,3 w roku poprzednim. Jak podkreślił Grzybek, banki w umowach kredytowych oczekują wskaźnika na poziomie 3,0.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)

d2aha4h

Podziel się opinią

Share
d2aha4h
d2aha4h