Trwa ładowanie...
d43lv21

AmerBrokers DM rekomenduje "kupuj" akcje PKM Duda, cena docelowa 1,01 zł

10.04. Warszawa (PAP) - Analitycy AmerBrokers DM, w raporcie z 2 kwietnia, wydali rekomendację "kupuj" dla akcji PKM Duda. Jednocześnie wyznaczona została cena docelowa na poziomie...
Share
d43lv21

10.04. Warszawa (PAP) - Analitycy AmerBrokers DM, w raporcie z 2 kwietnia, wydali rekomendację "kupuj" dla akcji PKM Duda. Jednocześnie wyznaczona została cena docelowa na poziomie 1,01 zł.

Rekomendacja została wydana przy kursie 0,75 zł, a we wtorek około 9.10 za jedną akcję spółki płacono 0,72 zł.

"Podstawowym czynnikiem pozytywnie stymulującym wzrost przychodów jest rosnący poziom uboju, wyższy udział rozbioru półtusz oraz eksport, z kolei o jakości wyników Grupy PKM Duda w dalszym ciągu decyduje trudna sytuacja rynkowa w zakresie dostępu i cen surowca. Przede wszystkim jest to efektem niskiego pogłowia tuczników, co z kolei rzutuje na wysokie ceny skupu żywca wieprzowego (+19 r/r, ceny zbytu wzrosły o 17 proc. r/r). Koszty te wpływają na malejące marże ubojowe. Sytuacja w zakresie cen skupu żywca będzie w dalszym ciągu trudna, głównie z powodu czasu potrzebnego na odbudowanie pogłowia oraz ciągle niską opłacalność produkcji, przede wszystkim z powodu wysokich cen pasz i zbóż" - napisano w raporcie.

d43lv21

"Naszym zdaniem grupa Duda powinna utrzymać dodatnie tempo wzrostu przychodów, przy czym ostrożnie zakładamy, że na poziomie skonsolidowanym wzrosną one w 2012 roku o 10 proc., wobec 15 proc. wzrostu - wg deklaracji zarządu spółki. Czynnikiem, który może negatywnie wpływać na wysokość przychodów będzie cytowany wysoki poziom cen surowca, co w dłuższym terminie może być trudne do przeniesienia na odbiorców. Drugim efektem może być obniżenie dochodowości działania, na podstawowym poziomie marży brutto ze sprzedaży" - dodano.

Analitycy AmerBrokers DM podali, że w wycenie nie uwzględniono planów emisji nowych akcji PKM Duda o łącznej wartości nominalnej do 208,5 mln zł oraz ewentualnych efektów finansowych zbycia majątku, m.in. nieruchomości w Warszawie.(PAP)

kam/ jtt/

d43lv21

Podziel się opinią

Share
d43lv21
d43lv21