Trwa ładowanie...
d11jv2q
09-09-2016 15:58

Amica rozpoczęła budowę magazynu wysokiego składowania dla dużego sprzętu AGD

Warszawa, 09.09.2016 (ISBnews) - Amica rozpoczęła realizację magazynu wysokiego składowania dla dużego sprzętu AGD na blisko 6,5 tys. m2 powierzchni, podała spółka.

d11jv2q
d11jv2q

?Będzie pierwszym tego typu magazynem w Europie i jednocześnie najwyższą konstrukcją tego typu w Polsce. W pełni zautomatyzowany budynek zmieści około 230 tys. urządzeń z kategorii dużego AGD i będzie należał do najnowocześniejszych konstrukcji w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Spółka planuje, że inwestycja zostanie oddana do użytkowania już w lipcu 2017 roku.

"Nie mam wątpliwości, że wspólnie z naszymi partnerami, z którymi od dłuższego czasu pracujemy nad tym projektem, uda nam się zbudować magazyn wysokiego składowania, który będzie unikatowy nie tylko w skali Polski. Inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy i pozwoli nam ugruntować naszą mocną pozycję na europejskim rynku AGD" - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych i logistyki w Amica Marcin Bilik, cytowany w komunikacie.

Magazyn wysokiego składowania powstaje w ramach centrum logistycznego Amica. W ciągu najbliższego roku na terenie inwestycji zaplanowane jest m.in. wykonanie prac budowlano- instalacyjnych oraz montaż konstrukcji stalowej.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 088,67 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d11jv2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11jv2q