Trwa ładowanie...
dv6imt3

AmRest liczy na dwucyfrowy wzrost zyskowności i dalszą poprawę marż

Warszawa, 06.11.2015 (ISBnews) - AmRest Holdings SE liczy na dwucyfrowe wzrosty zyskowności i dalszą poprawę marż w kolejnych okresach, podała spółka.

Share
dv6imt3

"Po trzech niezwykle udanych kwartałach bieżącego roku, zarząd Grupy AmRest jest pełen optymizmu co do wyników przyszłych okresów. Utrzymujące się pozytywne trendy sprzedażowe oraz dotychczasowa dyscyplina kosztowa powinny znaleźć bezpośrednie odzwierciedlenie w dwucyfrowych wzrostach zyskowności i dalszej poprawie marż" - czytamy w komentarzu do wyników spółki.

W III kw. 2015 r. sprzedaż AmRest wzrosła o 13% r/r do 861 mln zł, zysk EBITDA wyniósł 123 mln zł i był o 23% wyższy r/r, a marża EBITDA tym samym wzrosła o 1,2 pkt proc. do poziomu 14,3%.

"Utrzymujące się korzystne trendy makroekonomiczne, dynamicznie rosnąca skala działalności oraz rozważny rozwój koncentrujący się na dojrzałych rynkach i markach przynosi spodziewane przez nas efekty i pozwala nam optymistycznie patrzeć na dalszy rozwój naszego biznesu" - skomentował założyciel spółki i członek jej rady nadzorczej Henry McGovern, cytowany w komunikacie.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

dv6imt3

Podziel się opinią

Share
dv6imt3
dv6imt3