Trwa ładowanie...

Analitycy: paliwa na stacjach nadal będą drożeć

Paliwa na stacjach benzynowych nadal będą drożały - prognozują eksperci rynku paliw. Jak wyliczył e-petrol.pl, litr benzyny 95 powinien kosztować w przyszłym tygodniu 5,44-5,56, taka sama ilość oleju napędowego ok. 5,48-5,59 zł, a autogazu - ok. 2,62-2,70 zł.

Share
Analitycy: paliwa na stacjach nadal będą drożećŹródło: Jupiterimages
drf06v0

BM Reflex wyliczył, że za litr benzyny bezołowiowej 95 trzeba zapłacić obecnie około 5,46 zł, to jest o 6 gr/l więcej niż przed dwoma tygodniami i około 3 gr/l więcej niż na początku tego roku. "Olej napędowy podrożał w ostatnich dwóch tygodniach średnio o około 2 grosze na litrze, natomiast w porównaniu z początkiem roku jest o 2 gr/l tańszy" - poinformował Reflex.

"Średnio za litr oleju na koniec przyszłego tygodnia możemy zapłacić około 2 -3 gr więcej, podczas gdy ceny benzyn mogą wzrosnąć średnio do 4 - 5 gr/l" - ocenił Reflex.

Podwyżki cen na stacjach mają wynikać głównie ze wzrostu cen w polskich rafineriach. "Cena średnia benzyny bezołowiowej 95 w polskich rafineriach wynosi 4414 zł/m sześc. - co daje nam zmianę na przestrzeni tygodnia wynoszącą około 10 zł. W tym samym momencie diesel kosztuje średnio 4429 zł/m sześc., a więc tutaj zwyżka jest nieco większa - około 35 zł/m sześc. W tym przypadku nie możemy również pominąć zmian cen oleju opałowego, który notował zwyżkę o skali podobnej do diesla i kosztuje dziś ponad 3184 zł/m sześc." - poinformował w piątkowym komunikacie e-petrol.pl.

drf06v0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drf06v0
drf06v0