Trwa ładowanie...
dcx939o

Analitycy: w przyszłym tygodniu dalsze spadki cen paliw na stacjach

Taniejąca na światowych giełdach ropa naftowa wpłynie na dalsze spadki cen paliw na stacjach benzynowych - prognozują analitycy.

Share
dcx939o

"Drugi tydzień listopada przynosi dalsze obniżki cen paliw na stacjach, które zawdzięczamy głównie taniejącej na światowych giełdach ropie naftowej" - komentują analitycy e-petrol.pl.

Jak wskazali, na stacjach paliw spadały ceny wszystkich paliw, poza autogazem, który podrożał o grosz i średnio za litr LPG płacimy obecnie 1,98 zł. Największą obniżkę w mijającym tygodniu zanotowaliśmy w przypadku benzyny 95-oktanowej, która potaniała o 5 groszy i kosztuje średnio 4,51 PLN/l. O 4 grosze potaniał olej napędowy i aktualna średnia cena diesla na stacjach w Polsce to 4,37 PLN/l.

W ocenie analityków e-petrol.pl, prognoza na kolejny tydzień listopada zakłada dalszy spadek cen paliw na stacjach, a tempo obniżek nie powinno hamować. Jak szacują, w przyszłym tygodniu cena benzyny Pb95 powinna wahać się między 4,41 - 4,52 zł/l. Olej napędowy powinien kosztować średnio w przedziale 4,26 - 4,37 zł/l, a LPG 1,96 - 2,03 zł/l.

Ich zdaniem, efekty wyborczego zwycięstwa w USA Donalda Trumpa na rynku naftowym zobaczymy dopiero za jakiś czas.

dcx939o

Z kolei analitycy BM Reflex oceniają, że w przyszłym tygodniu prawdopodobne wydają się dalsze spadki cen benzyn i oleju napędowego - średnio około 3 - 5 gr/l. Jedynie w przypadku LPG nie wykluczają dalszego wzrostu cen średnio do 2 gr/l.

"Za nami tydzień spadku hurtowych cen paliw na rynku krajowym i w konsekwencji obniżek na stacjach. Obniżki cen detalicznych na stacjach od początku listopada znoszą w 40 procentach październikowe podwyżki" - ocenił BM Reflex.

Jak wskazali, najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego utrzymują się w województwie dolnośląskim, gdzie za litr bezołowiowej 95 i diesla zapłacimy odpowiednio po 4,37 zł i 4,25 zł.

"Najdroższą benzynę mamy w województwie opolskim (4,59 zł/l), a olej napędowy w województwie zachodniopomorskim - jego cena średnia to 4,42 zł. Najmniej za litr autogazu płacimy w województwie dolnośląskim tj. 1,96 zł, a najwięcej litr autogazu kosztuje w opolskim - średnio 2,08 zł" - wskazali.

Jak podali, obecnie za litr benzyn płacimy o około 4 - 5 groszy więcej niż przed rokiem, natomiast ceny diesla i autogazu są niższe odpowiednio o 2 i 8 gorszy na litrze.

dcx939o

Podziel się opinią

Share
dcx939o
dcx939o