Trwa ładowanie...
d3fx2mx

Analitycy: w większości miast wzrosły ceny wynajmu mieszkań

Średnie ceny wynajmu mieszkań wzrosły w stosunku do zeszłego roku w większości dużych miast. Najwyższe wzrosty - ponad 6 proc. - odnotowano w Toruniu, Warszawie i Gdańsku - wynika z danych analityków.
Share
Analitycy: w większości miast wzrosły ceny wynajmu mieszkań
Źródło: Jupiterimages
d3fx2mx

Ceny najmu wzrosły w stosunku do ubiegłego roku w dziewięciu z trzynastu miast analizowanych przez serwis nieruchomości Szybko.pl i agencję Metrohouse & Partnerzy: w Toruniu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie, Olsztynie i Szczecinie.

Najdrożej jest w Warszawie, gdzie wynajęcie kawalerki kosztuje średnio 1550 zł miesięcznie, podczas gdy we Wrocławiu jest to miesięczny wydatek rzędu 1280 zł, w Krakowie 1150 zł, w Gdańsku 1130 zł, a w Poznaniu 1050 zł. Wynajem dwóch pokoi w Warszawie kosztuje średnio miesięcznie 2100 zł, we Wrocławiu 1570 zł, w Krakowie - 1560 zł, w Gdańsku 1460 zł, a w Poznaniu 1380 zł.

Wynajem w stosunku do ubiegłego roku potaniał we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Gdyni. - Największe spadki, przekraczające 7 proc. w stosunku do ubiegłego roku, widoczne są w Łodzi - powiedziała PAP główna analityczka serwisu nieruchomości Szybko.pl Marta Kosińska. Dodała, że spadki w pozostałych miastach były nieznaczne - np. w Katowicach wyniosły 1,8 proc., we Wrocławiu 0,7 proc., a w Gdyni zaledwie 0,2 proc.

d3fx2mx

Z danych serwisu wynika, że wśród miast ujętych w analizie, najtańsze są kawalerki w Łodzi (ich wynajem kosztuje niewiele ponad 800 zł miesięcznie) a mieszkań dwupokojowych w Bydgoszczy (1080 zł). Jeśli poszukiwania dotyczą mieszkania trzypokojowego, w najlepszej sytuacji są mieszkańcy Torunia, którzy wynajmą je średnio za 1380 zł, czyli mniej więcej za tyle, ile kosztuje wynajem kawalerki w Warszawie.

d3fx2mx

Podziel się opinią

Share
d3fx2mx
d3fx2mx