Trwa ładowanie...
d1s4jmg

Anti planuje w 2011 r. emisję akcji w wysokości 20 mln zł (opis)

28.04. Warszawa (PAP) - Anti planuje na rok 2011 emisję akcji w wysokości 20 mln zł, z przeznaczeniem na częściową spłatę obligacji (2,5 mln zł) oraz inwestycje i przejęcia spółek...

Share
d1s4jmg

28.04. Warszawa (PAP) - Anti planuje na rok 2011 emisję akcji w wysokości 20 mln zł, z przeznaczeniem na częściową spłatę obligacji (2,5 mln zł) oraz inwestycje i przejęcia spółek (17,5 mln zł) - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Wcześniej, bo jeszcze w maju tego roku, firma zamierza przeprowadzić emisję jednorocznych obligacji korporacyjnych na kwotę 5 mln zł, które w całości przeznaczone będą na bieżące finansowanie działalności spółki. Obligacje trafią na rynek Catalyst.

"Emisja akcji nastąpi najpóźniej w drugim kwartale 2011 roku. W tym roku chcemy przekonać inwestorów do siebie i pokazać, że potrafimy zarabiać pieniądze na architekturze krajobrazu" - powiedział na konferencji prasowej Arkadiusz Rzepa, prezes spółki.

d1s4jmg

Anti zamierza rozszerzyć skalę działalności. Spółka chce zostać liderem rynku w segmencie architektury krajobrazu. Stworzy nowy brand typu premium dedykowany klientom biznesowym i wymagającym klientom prywatnym.

Spółka planuje też akwizycje. Zamierza przejmować podmioty z dużych aglomeracji miejskich, o rocznych obrotach rzędu 5-10 mln zł. Do przejęć mogłoby dojść najwcześniej w przyszłym roku. Do końca 2012 r. zamierza wydać na ten cel ok. 10 mln zł.

Anti do połowy roku otworzy pierwsze oddziały - w Warszawie i Gdańsku. Trwają jeszcze przygotowania do otwarcia w tym roku oddziału w Krakowie.

"Na rozwój sieci potrzebujemy 4,5-5 mln zł" - powiedział prezes.

d1s4jmg

Spółka zamierza rozszerzyć ofertę asortymentową o gamę produktów z kamienia oraz wyposażenia ulic i chodników. W tym celu zbuduje za 3 mln zł zakład kamieniarski, którego produkcja ruszy w 2011 roku.

Anti chce również rozpocząć ekspansję na sąsiednie rynki - czeski, słowacki oraz niemiecki. Przedstawiciele spółki oceniają, że w 2012 r. eksport może stanowić ok. 8 proc. przychodów firmy.

W 2011 roku Anti rozpocznie budowę bazy logistycznej. Przeniesienie bazy z dotychczasowej lokalizacji umożliwi zwolnienie aktywów w postaci gruntu w atrakcyjnej dla budownictwa mieszkaniowego lokalizacji. Obecna wartość rynkowa gruntu wynosi ok. 3,5 mln zł.

Jednocześnie firma zrezygnuje z prowadzenia działalności z zakresu zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkalnymi, koncentrując się na głównej działalności w zakresie architektury krajobrazu.

d1s4jmg

Spółka zakłada, że w tym roku jej zysk netto wyniesie 2 mln zł, a przychody 50 mln zł, w 2011 roku zysk netto ma wynieść 3,5 mln zł, a przychody 85 mln zł, a w 2012 roku zysk netto wzrośnie do 6 mln zł, natomiast przychody do 110 mln zł. Spółka zamierza uzyskać w latach 2011-2012 marżę netto na poziomie 6 proc.

Jak poinformował prezes, pierwszy kwartał tego roku zakończył się stratą.

"Prace ruszyły praktycznie dopiero 15 marca. Wynik za pierwsze trzy miesiące będzie więc ujemny" - powiedział.

Dodał jednak, że drugi kwartał zakończy się zyskiem.

"Ten wynik nie będzie większy niż 20 proc. rocznego zysku netto. Dużo zależy od tego, jak szybko podpiszemy kolejne umowy" - wyjaśnił Rzepa.

Zapewnił, że narastająco po dwóch kwartałach wynik będzie również dodatni.

Obecny portfel zamówień opiewa na 54 mln zł. (PAP)

morb/ ana/

d1s4jmg

Podziel się opinią

Share
d1s4jmg
d1s4jmg