Trwa ładowanie...
d2gf2pg

Apel władz Podlaskiego i firm o 1 proc. podatku na rzecz organizacji w regionie

Władze województwa podlaskiego i przedsiębiorcy zachęcali w czwartek w centrum Białegostoku do przekazania 1 proc. podatku na rzecz organizacji pozarządowych w regionie. Apelowali, że to ostatni dzwonek do rozliczenia się z urzędem skarbowym.

Share
d2gf2pg

W ubiegłym roku podatnicy z województwa podlaskiego na rzecz organizacji pożytku publicznego z całego kraju przekazali ponad 14 mln zł. To ponad 90 proc. całej sumy, jaką można uzyskać, gdyby wszyscy podatnicy z regionu przekazali 1 proc. swojego podatku.

W czwartek na Rynku Kościuszki w centrum miasta przy dźwiękach dzwonków z różnych stron świata do przekazania 1 proc. podatku zachęcał wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno oraz honorowy prezes Podlaskiego Klubu Biznesu Lech Pilecki, który jest także posiadaczem 6-tysięcznej kolekcji dzwonków.

Jak mówił Żywno, "to ostatni dzwonek" na rozliczenie się z urzędem skarbowym i - jak dodał - warto pamiętać, że można przekazać 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. "Gorąco zachęcam, aby ten 1 proc. przekazywać na rzecz podlaskich organizacji pozarządowych" - dodał.

Wicemarszałek mówił, że to organizacje, które działają na naszych osiedlach, w naszych miejscowościach. "Robią wspaniałe rzeczy i warto promować, aby na ich rzecz ten 1 proc. przekazywać" - dodał.

d2gf2pg

Mówił też, że dzwonienie dzwonkami ma też pokazać, że to kolejny rok, kiedy województwo podlaskie "bije kolejne rekordy", bo już ponad 97 proc. mieszkańców przekazuje swój 1 proc. podatku.

Natomiast Lech Pilecki zaapelował do przedsiębiorców z regionu o przekazanie 1 proc. podatku organizacjom. Mówił, że w Podlaskiem jest ponad 90 tys. podmiotów gospodarczych - jak dodał - "to jest olbrzymia armia porządnych ludzi, porządnie pracujących i porządnie płacących podatki". Pilecki powiedział, że warto przekazać 1 proc. podatku na rzecz organizacji, które najlepiej wiedzą, jak pomóc potrzebującym, młodzieży czy dzieciom.

"Pokażmy naszą jedność, naszą solidarność z potrzebującymi, oddajmy ten jeden procent, niech one (organizacje - PAP) wykorzystają to najlepiej, bo wiedzą, co trzeba zrobić. Niech te dzwonki zadzwonią do serc podlaskich przedsiębiorców" - zaapelował.

Apel o przekazanie 1 proc. podatku podlaskim organizacjom na zakończenie konferencji wyśpiewali członkowie chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej.

PIT-y za rok 2016 można składać w urzędach skarbowych do 2 maja.

d2gf2pg

Podziel się opinią

Share
d2gf2pg
d2gf2pg