Trwa ładowanie...
d69ydvk
d69ydvk

Aplisens utworzył spółkę zależną w Czechach

27.05. Warszawa (PAP) - Aplisens utworzył w Jičínie w Republice Czeskiej kolejną spółkę zależną, Aplisens Czechy, o kapitale zakładowym ok. 158 tys. PLN (977 tys. CZK), w celu...
Share
d69ydvk

27.05. Warszawa (PAP) - Aplisens utworzył w Jičínie w Republice Czeskiej kolejną spółkę zależną, Aplisens Czechy, o kapitale zakładowym ok. 158 tys. PLN (977 tys. CZK), w celu zwiększenia sprzedaży na rynkach czeskim i słowackim - poinformował Aplisens w piątkowym komunikacie. Traktuje on nowo utworzoną spółkę, jako inwestycję długoterminową.

W nowej spółce Aplisens objął 75,03 proc. udziałów, pozostałe 24,97 proc. udziałów objęte zostały natomiast przez Jindřicha Hýrek, który będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego Aplisens Czechy.

"W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania produktami Aplisens na rynkach krajów UE, w tym również w Czechach. Utworzenie nowej spółki zależnej ma na celu zwiększenie sprzedaży produktów firmy na rynku czeskim oraz słowackim. Jej powołanie stanowi element realizacji strategii Grupy w zakresie dalszej ekspansji na rynkach Europy Zachodniej" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Adam Żurawski, prezes spółki Aplisens.

d69ydvk

Jest to trzecia spółka zależna Grupy - po Aplisens GmbH w Niemczech oraz Aplisens France. W perspektywie najbliższych lat zarząd planuje powołanie kolejnych spółek zagranicznych grupy na rynku UE.

Sprzedaż Aplisensu na rynkach zagranicznych na koniec I kw. br. stanowiła 49 proc. przychodów ogółem, natomiast udział rynków UE wynosi ok. 10 proc. sprzedaży ogółem. Sprzedaż na rynkach UE i pozostałych wzrosła w I kw. 2011 roku o 8 proc. rdr do poziomu 2,1 mln zł. (PAP)

jow/ jtt/

d69ydvk

Podziel się opinią

Share
d69ydvk
d69ydvk