Trwa ładowanie...
dfwem2d

Aplisens zwiększa moce produkcyjne; finalizuje akwizycję (powt.)

31.8.Warszawa (PAP) - Aplisens, pomimo niewykorzystania w I kwartale mocy produkcyjnych, kontynuuje inwestycje w ich rozbudowę i przygotowuje się do poprawy koniunktury. Na...

Share
dfwem2d

31.8.Warszawa (PAP) - Aplisens, pomimo niewykorzystania w I kwartale mocy produkcyjnych, kontynuuje inwestycje w ich rozbudowę i przygotowuje się do poprawy koniunktury. Na przełomie 2009 i 2010 chce sfinalizować akwizycję. Piątkowa obniżka prognoz była spowodowana gorszymi wynikami I kwartału - poinformował w rozmowie z PAP Adam Żurawski, prezes spółki.

"Spadek sprzedaży w pierwszym kwartale, który nas negatywnie zaskoczył, odbił się na naszych wynikach. Drugi kwartał był dużo lepszy, natomiast dynamika nie wystarczyła żeby odrobić pierwszy kwartał i podtrzymać wcześniejszą prognozę wyników" - powiedział PAP Żurawski.

"Nie obniżyliśmy potencjału produkcyjnego, spowodowało to, że koszty stałe pozostały niezmienione, stąd słabszy wynik w I kwartale" - dodał.

dfwem2d

W piątek Aplisens poinformował, że obniża prognozę wyników na 2009 roku. Nowe szacunki zakładają, że grupa kapitałowa Aplisens zanotuje 7,1 mln zł zysku netto (wcześniej prognozowano 11,1 mln zł), 8,2 mln zł zysku operacyjnego (wcześniej 13,8 mln zł) i 10,6 mln zł zysku EBITDA (wcześniej 16,4 mln zł). Przychody grupy Aplisens w tym roku mają sięgnąć 48 mln zł, podczas gdy wcześniej prognozowano 61,6 mln zł.

Spółka kontynuuje plany inwestycyjne i zwiększa potencjał produkcji.

"Realizujemy plany inwestycyjne zapowiedziane w prospekcie. Część pieniędzy już wydaliśmy. Cały czas zamierzamy zwiększać moce produkcyjne, przygotowujemy się do tego co będzie po kryzysie" - powiedział prezes.

Aplisens prowadzi rozmowy na temat przejęcia, na przełomie 2009 i 2010 ma zamiar sfinalizować transakcję.

"Poziom obrotów podmiotu, który chcemy przejąć jest porównywalny z firmą poprzednio przejętą, czyli jest to około 10 mln zł, o cenie nie mogę w tej chwili mówić" - powiedział.

Spółka opublikowała w poniedziałek raport półroczny. Zysk netto w pierwszych 6 miesiącach 2009 roku wyniósł 2,1 mln zł, a przychody 20,6 mln zł. Rok wcześniej było to odpowiednio 4,5 mln zł i 20,5 mln zł. (PAP)

jru/ jtt/

dfwem2d

Podziel się opinią

Share
dfwem2d
dfwem2d