Trwa ładowanie...

Apple Pay oficjalnie dostępne w banku PKO BP

PKO Bank Polski udostępnił metodę płatności Apple Pay klientom PKO BP i Inteligo, którzy korzystają z kart Visa i Mastercard.
Share
Apple Pay oficjalnie dostępne w banku PKO BP
Apple Pay oficjalnie dostępne w banku PKO BPŹródło: iStock.com
d1j4nc4

PKO BP – płatności mobilne Apple Pay

Klienci PKO BP nareszcie mogą korzystać z możliwości płatności mobilnych Apple Pay. Dzięki temu posunięciu bank dołączył do dziewięciu innych instytucji, które udostępniły nową funkcję swoim klientom. Od teraz będzie można korzystać z urządzeń Apple w celu dokonania płatności zbliżeniowej. Dyrektor departamentu produktów klienta indywidualnego w PKO BP – Paweł Placzke podkreślił, że jest to najbardziej innowacyjne i najwygodniejsze rozwiązanie.

Funkcja Apple Pay

Należy podkreślić, że aktywacja Apple Pay jest intuicyjna i szybka. Dzięki niej użytkownicy będą mieć dostęp do identycznych korzyści, jakie zapewnia im posługiwanie się tradycyjnymi kartami kredytowymi i debetowymi. W stacjonarnych sklepach Apple Pay działa już urządzeniami: iPhone SE, iPhone 6 i nowszymi modelami oraz Apple Watch.

d1j4nc4

Płatności Apple Pay

Według informacji podanych przez bank podczas płatności Apple Pay kartą kredytową lub debetową, ich numery nie są zapisywania ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Zastępowane są specjalnym odpowiednikiem cyfrowym – tokenem, który jest przypisywany do konkretnego urządzenia. Każda transakcja jest autoryzowana z użyciem dynamicznego, jednorazowego kodu bezpieczeństwa.

d1j4nc4

Podziel się opinią

Share
d1j4nc4
d1j4nc4