Trwa ładowanie...

Ara z Kolumbii pokona Biedronkę?

Ara może pokonać Biedronkę. Chodzi o kolumbijską markę sklepów Jeronimo Martins, która wkrótce może się okazać ważniejsza dla portugalskiego właściciela od największej w Polsce sieci dyskontów.

Ara z Kolumbii pokona Biedronkę?
djhsgzg
djhsgzg

Na razie pod marka Ara działa w Kolumbii zaledwie 5 sklepów, ale, jak wynika z raportu "Emerging Markets Food" przygotowanego przez Espirito Santo Investment Bank, ma olbrzymi potencjał rozwoju. Według szacunków do końca 2015 r. może powstać 150 sklepów a w 2019 r. Ara może odgrywać większą rolę w rozwoju koncernu Jeronimo Martins niż polska Biedronka - donosi Portal Spożywczy.

Autorzy raportu swoje prognozy opierają na prognozach wysokiego wzrostu gospodarczego Kolumbii, silną koncentrację ludności w miastach i młody wiek społeczeństwa. Zaznaczają jednak, że na razie Ara będzie dla Jeronimo Martins odgrywać drugorzędną rolę.

Według Espirito Santo rozwijająca się klasa średnia w miastach rynków wschodzących wytworzy dodatkowy popyt na żywność o wartości 1,7 bln dolarów. Jak powiedział na antenie telewizji Fox Business analityk banku Jose Martins Soares, takie firmy jak Jeronimo Martins skorzystają na tym wzroście popytu ponieważ doskonale wiedzą jak zmienia się dieta ich klientów i dostosowują swój asortyment do ich zmieniających się upodobań.

djhsgzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djhsgzg