Trwa ładowanie...
d13mp7h

Arcus A1 złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie Gdańsk Transport Compan

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Arcus A1 Investor Vehicle LLP złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Gdańsk Transport Company S.A. (GTC) z Sopotu, podał Urząd.

Share
d13mp7h

Wniosek wpłynął 6 grudnia, sprawa jest w toku.

"Koncentracja polega na przejęciu przez Arcus A1 Investor Vehicle LLP z siedzibą w Londynie kontroli nad Gdańsk Transport Company S.A. z siedzibą w Sopocie, bezpośrednio lub przez podmiot zależny" - czytamy w komunikacie.

Arcus A1 Investor Vehicle LLP jest spółką specjalnego przeznaczenia kontrolowaną przez Stichting Pensioenfonds ABP (?ABP"). ABP realizuje zbiorowe programy emerytalne w sektorach edukacji, sektorze rządowym, sektorach budowlanych, firmach sprzątających i myjących okna, korporacjach mieszkaniowych oraz firmach energetycznych i spółkach użyteczności publicznej, jak również w ramach socjalnego lub chronionego zatrudnienia w Holandii, podano również.

"GTC jest spółką specjalnego przeznaczenia, która posiada koncesję na finansowanie, projektowanie, budowę i eksploatację północnego odcinka Autostrady A1 o łącznej długości 152 kilometrów i obejmującego odcinek Autostrady od Gdańska do Torunia" - czytamy w komunikacie.

(ISBnews)

d13mp7h

Podziel się opinią

Share
d13mp7h
d13mp7h