Armatura Kraków liczy, że zwiększy udział w polskim rynku grzejników aluminiowych do 60 proc.

28.05. Nisko (PAP) - Armatura Kraków oczekuje, że w wyniku zwolnienia przez chińskich producentów części polskiego rynku grzejników aluminiowych, spółce uda się w przyszłości...

28.05. Nisko (PAP) - Armatura Kraków oczekuje, że w wyniku zwolnienia przez chińskich producentów części polskiego rynku grzejników aluminiowych, spółce uda się w przyszłości osiągnąć 60-procentowy udział w tym segmencie. Liczy też na poprawę rentowności tego asortymentu - poinformował dziennikarzy prezes spółki Konrad Hernik.

"Rozporządzenie Komisji Unii Europejskiej nałożyło na producentów chińskich cła w wysokości od 12,6 procent do 50 procent. Oznacza to zmianę układu sił na rynku grzejników aluminiowych w Polsce. Szacujemy, że przy utrzymaniu się tych ceł, producenci z Chin zwolnią 20-30 proc. rynku" - powiedział dziennikarzom prezes Armatury Kraków Konrad Hernik.

Prezes dodał, że dzięki temu możliwe będzie zwiększenie udziału Armatury w polskim rynku grzejników aluminiowych, a także wzrost poziomu rentowności tego asortymentu ze względu na wzrost cen.

Na pytanie, jak może się zwiększyć udział Armatury Kraków w rynku polskim, Hernik odpowiedział: "przy obecnym poziomie mocy produkcyjnych możemy w przyszłości dojść do 60 procent".

W 2011 roku udział Armatury Kraków w rynku grzejników aluminiowych przekroczył 50 proc.

Prezes pytany o to, jak zmieni się rentowność tego asortymentu, odpowiedział "obecnie rentowność jest jednocyfrowa, na poziomie zero plus. Chcemy zacząć z powrotem na tym segmencie zarabiać".

Prezes przypomniał, że w 2009 roku rentowność tego segmentu wynosiła około 20 proc.

Rozporządzenie Komisji Unii Europejskiej nakładające tymczasowe cło antydumpingowe na przywóz grzejników aluminiowych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej weszło w życie 10 maja 2012 roku.(PAP)

jow/ mto/ jtt/

Źródło artykułu:PAP
budownictwoarmatura kraków saarmatura

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)