Trwa ładowanie...

ARP chce kupić Stocznię Marynarki Wojennej

Zmiany w europejskim prawie pracy dają polskim firmom szansę na intratne zlecenia. Rządowa agencja ruszyła na zakupy - informuje "Puls Biznesu".

Share
ARP chce kupić Stocznię Marynarki Wojennej
Źródło: Jupiterimages
d22ooqy

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) chce kupić majątek Stoczni Marynarki Wojennej (SMW w upadłości likwidacyjnej). Ile agencja może zapłacić za aktywa trójmiejskiej stoczni - to zależy od ewentualnych badań jej potencjału i rozmów z syndyk.

Magdalena Smółka, zarządzająca upadłą stocznią, nie chce jednak mówić o jej sprzedaży komukolwiek. - Informacji może udzielać jedynie sąd nadzorujący proces upadłościowy - ucina Magdalena Smółka, syndyk SMW.

Agencję do starań o zakup trójmiejskiej stoczni motywują zmiany na europejskim rynku pracy. - Od stycznia w Unii Europejskiej wprowadzono dyrektywy, które nakazują płacić zagranicznym pracownikom takie samo wynagrodzenie jak rodzimym - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

To groźba wyjazdu z Polski wielu fachowców, którzy mogą w zagranicznych firmach nieźle zarobić. - Z drugiej strony zmiany prawne w Europie mogą być szansą rozwoju dla polskich firm, bo część produkcji, na przykład offshore, czyli produkcja urządzeń dla górnictwa morskiego i energetyki, przeniesie się do Polski - podkreśla Wojciech Dąbrowski.

d22ooqy

Podziel się opinią

Share
d22ooqy
d22ooqy