Trwa ładowanie...
dlvsti6

ARP i TFI BGK utworzyły dwa fundusze inwestycyjne

Bardziej efektywne zarządzanie spółkami i nieruchomościami należącymi do Grupy ARP mają zapewnić - utworzone przez Agencję i Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK - dwa fundusze inwestycyjne. Są to: FIZAN Spółek ARP i FIZAN Nieruchomości ARP.

Share
dlvsti6

Jak poinformowała w środę Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), zarządzaniem funduszami, we współpracy z TFI BGK, zajmie się powołana przez ARP spółka IDA Management Sp. z o.o.

"Utworzone fundusze pozwolą na bardziej efektywne zarządzanie zarówno spółkami portfelowymi, jak i nieruchomościami należącymi do Grupy ARP SA. W ten sposób chcemy bardziej elastycznie zarządzać naszymi aktywami i wykorzystać możliwości, jakie dają fundusze do budowania wartości zgromadzonych w funduszach aktywów" - podkreślił cytowany w komunikacie wiceprezes ARP Marcin Zieliński.

Prezes TFI BGK Piotr Linke zaznaczył, że "jednym z zadań wynikających ze strategii TFI BGK SA jest wspieranie działalności inwestycyjnej podmiotów związanych ze Skarbem Państwa". "Współpraca z ARP SA jest realizacją tych założeń i dobrym przykładem wykorzystania funduszy inwestycyjnych zamkniętych do zarządzania aktywami spółek" - dodał.

dlvsti6

ARP wyjaśniła, że fundusze: FIZAN (Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych) Spółek ARP i FIZAN Nieruchomości ARP pozwolą spółkom zwiększyć dostęp do instrumentów finansowych i zoptymalizować procesy restrukturyzacyjne i rozwojowe. "Środki pozyskiwane w ramach statutowej działalności FIZAN przeznaczone zostaną na nowe projekty inwestycyjne realizowane w perspektywie średnio- i długoterminowej" - dodała Agencja.

dlvsti6

Podziel się opinią

Share
dlvsti6
dlvsti6