Trwa ładowanie...
d317rkr

ARP kupiła od syndyka Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych

Warszawa, 29.01.2016 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) poprzez swoją spółkę celową - Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. - kupiła od syndyka majątek składający się na zorganizowaną część przedsiębiorstwa Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych (KKSM) w upadłości likwidacyjnej. Oznacza to kontynuację działalności jednej z najważniejszych firm w regionie świętokrzyskim, podała Agencja.

Share
d317rkr

"Finalizując transakcję, ARP S.A. zagwarantowała zachowanie integralności nabytego majątku KKSM oraz poniesienie nakładów na niezbędne inwestycje i kapitał obrotowy wymagany do restrukturyzacji, kontynuacji działalności i rozwoju przedsiębiorstwa" - czytamy w komunikacie.

ARP podała, że traktuje nabycie KKSM jako inwestycję długoterminową. Zakup majątku KKSM poprzedziły analizy biznesowe, które wskazują na duży potencjał rozwoju spółki.

"Wierzymy, że poprzez racjonalne działania i optymalizację działalności operacyjnej spółka odzyska stabilność finansową, a w przyszłości będzie rozwijać się i ponownie przynosić zyski" - powiedział prezes ARP Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

d317rkr

Obecnie KKSM zatrudnia ok. 270 osób i prowadzi wydobycie w kopalniach: Jaźwica (49% przychodów ze sprzedaży produktów), Laskowa (26%), Winna (22%) oraz Nieświn (3%).

"Jednym z zadań ministra skarbu państwa jest dbanie o to, by prywatyzacja gwarantowała stabilny rozwój firm. Sprzedane w 2011 r. kieleckie kopalnie są przykładem niestarannego zabezpieczenia interesów prywatyzowanej firmy i jej pracowników. Ważny dostawca kruszyw na budowy dróg, przedsiębiorstwo o długoletniej historii i ceniony pracodawca mógł zniknąć z gospodarczej mapy Polski. Dziś odwracamy złe decyzje podjęte przez poprzedni rząd. Dzięki inwestycji nadzorowanej przeze mnie Agencji Rozwoju Przemysłu, Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych będą rozwijać się i dawać miejsca pracy" - powiedział minister skarbu Dawid Jackiewicz, cytowany w komunikacie.

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach nadal zajmować się będą głównie produkcją kruszyw naturalnych. Mają one zastosowanie w budownictwie drogowym i kolejowym, przy produkcji kostki brukowej a także betonu towarowego oraz w budownictwie kubaturowym.

ARP to spółka Skarbu Państwa, której strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. ARP wspiera rozwój przedsiębiorstw udzielając im pożyczek na zasadach komercyjnych. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

d317rkr

Podziel się opinią

Share
d317rkr
d317rkr