Trwa ładowanie...
d19tx3m

ARP podpisała wielostronne porozumienie na rzecz rozwoju regionu radomskiego

Warszawa, 06.05.2015 (ISBnews) - Sześć instytucji z Radomia i Warszawy podpisało porozumienie, które celem jest m.in. stworzenie sprzyjających warunków dla działalności badawczo-rozwojowej oraz komercjalizacji innowacyjnych projektów w regionie radomskim, podała Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) - jeden z sygnatariuszy porozumienia.

Share
d19tx3m

Porozumienie o współpracy zostało podpisane 6 maja br. w Radomiu pomiędzy: Polską Grupą Zbrojeniową S.A., Agencją Rozwoju Przemysłu S.A, Politechniką Warszawską, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Wojskową Akademią Techniczną, Instytutem Technologii Eksploatacji - Państwowym Instytutem Badawczym, Radomskim Centrum Innowacji i Technologii Sp. z o. o.

ARP zaangażuje się aktywnie w realizację porozumienia m.in. poprzez Platformę Transferu Technologii.

"Zależy nam, aby w wyniku tej współpracy powstawały innowacyjne projekty, które będą trafiać na Platformę Transferu Technologii, gdzie będziemy je upowszechniać i wspierać w zakresie poszukiwania finansowania" - powiedziała prezes ARP Aleksandra Magaczewska, cytowana w komunikacie.

d19tx3m

"Porozumienie zakłada współpracę podmiotów na rzecz rozwoju regionu radomskiego. Ich działania będą się skupiać na m.in. budowaniu sprzyjających warunków do prowadzenia badań i rozwoju, wspieraniu procesów transferu technologii ze środowiska naukowego do biznesu, upowszechnianiu dostępu do wiedzy i najnowocześniejszych badań oraz budowaniu rynku pracy" - czytamy dalej w materiale.

ARP to spółka Skarbu Państwa, której strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. ARP wspiera rozwój przedsiębiorstw udzielając im pożyczek na zasadach komercyjnych. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

d19tx3m

Podziel się opinią

Share
d19tx3m
d19tx3m