Trwa ładowanie...
dkl077e
08-03-2016 09:37

ARP podtrzymuje swój wniosek o upadłość Hawe Telekom

Warszawa, 08.03.2016 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) z zaskoczeniem przyjęła decyzję sądu o wszczęciu postępowania sanacyjnego Hawe Telekom. Analiza prawna potwierdza, że w pierwszej kolejności powinien być rozpatrzony wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu Hawe Telekom złożony przez ARP w grudniu 2015 roku. Takie rozwiązanie w chwili obecnej wydaje się być bardziej uzasadnione ekonomicznie i korzystniejsze dla wierzycieli, podała ARP.

dkl077e
dkl077e

"Biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczno-finansową GK Hawe, w tym wysokość wymagalnych zobowiązań, ARP nie widzi w chwili obecnej możliwości przeprowadzenia skutecznej restrukturyzacji Hawe Telekom na warunkach akceptowalnych dla wierzycieli. Spółka Hawe Telekom jest niewypłacalna i nie realizuje od września 2015 roku wymagalnych zobowiązań. Najlepszym rozwiązaniem dla dłużnika, wierzycieli i klientów spółki byłaby upadłość z możliwością zawarcia układu likwidacyjnego Hawe Telekom, prowadząca do sprzedaży przedsiębiorstwa w całości" - czytamy w komunikacie.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest największym wierzycielem Hawe Telekom Sp. z o.o. - na kwotę ponad 80 mln złotych.

ARP przypomniała, że od początku zajmowała konstruktywne stanowisko wobec problemów z obsługą długu przez Hawe Telekom.

"Przez wiele miesięcy ARP S.A. dążyła do zawarcia porozumienia ze spółkami z grupy kapitałowej Hawe i wdrożenia procesu restrukturyzacyjnego. Został podpisany tzw. term sheet określający kluczowe warunki planowanego porozumienia. Uzgodnione wówczas warunki dawały szanse na długotrwałe ustabilizowanie sytuacji finansowej GK Hawe. Były także akceptowalne dla wierzycieli i korzystne dla dłużnika. Nie doszło jednak do podpisania porozumienia, ponieważ przedstawiciele władz Hawe nie wywiązywali się ze składanych zobowiązań, m.in. z tych zapisanych w umowie ramowej dotyczącej warunków restrukturyzacji z 30 października 2015 r." - czytamy dalej.

dkl077e

Głównym celem ARP S.A. jest wdrożenie scenariusza, który da najbardziej realną możliwość odzyskania środków zaangażowanych przez wierzycieli GK Hawe, w tym ponad 80 mln zł przez ARP S.A, podano także.

W ub. tygodniu Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie X Wydział Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych zdecydował o otwarciu postępowania sanacyjnego Hawe Telekom.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

dkl077e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkl077e