Trwa ładowanie...
d5i2p6u
30-03-2016 16:04

ARP złożyła wniosek o ustanowienie w Hawe zarządcy do wykonywania praw korpo.

Warszawa, 30.03.2016 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) złożyła wniosek do sądu o ustanowienie w spółce Hawe zarządcy do wykonywania praw korporacyjnych z praw udziałowych w spółkach zależnych od Hawe, podała spółka.

d5i2p6u
d5i2p6u

"Na podstawie wniosku, ARP wniósł m.in. o ustanowienie zarządcy dla wykonywania uprawnień korporacyjnych (w tym prawa głosu) z zajętych na rzecz ARP w postępowaniu egzekucyjnym:

- praw udziałowych wynikających z 1 001 udziałów przysługujących emitentowi w spółce pod firmą: Hawe Budownictwo sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, będącą spółką zależną od emitenta stanowiących 100% głosów i udziałów w kapitale zakładowym Hawe Budownictwo;

- praw udziałowych wynikających z 2 000 udziałów przysługujących emitentowi w spółce pod firmą: Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, będącą spółką zależną od emitenta stanowiących 100% głosów i udziałów w kapitale zakładowym ORSS;

- praw udziałowych wynikających z 128 612 943 akcji zwykłych na okaziciela inkorporowanych w odcinku zbiorowym oraz 1 636 546 akcji akcji zdematerializowanych i dopuszczonych do publicznego obrotu przysługujących emitentowi w spółce pod firmą: Mediatel S.A. z siedzibą w Warszawie, będącą spółką zależną od emitenta, stanowiących łącznie 99,54% głosów i akcji w kapitale zakładowym Mediatel" - czytamy w komunikacie.

d5i2p6u

Zgodnie ze stanowiskiem ARP wskazanym we wniosku i podzielanym przez Hawe, samo zajęcie praw udziałowych w postępowaniu egzekucyjnym nie powoduje uzyskania przez ARP uprawnień korporacyjnych w stosunku do zajętych udziałów lub akcji należących do spółki.

"Mając powyższe na uwadze, w wyniku zajęcia ww. praw udziałowych emitent nie utracił prawa głosu z zajętych udziałów i akcji w spółkach zależnych od emitenta" - czytamy dalej.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d5i2p6u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5i2p6u