Trwa ładowanie...
d3zy8a3
26-02-2016 12:03

Asbis spodziewa się znacznej poprawy wyników finansowych w 2016 r.

Warszawa, 26.02.2015 (ISBnews) - Podjęte działania restrukturyzacyjne w I półroczu oraz dobrej sytuacji rynkowej pozwoliły Asbisowi znacząco poprawić wyniki IV kw. i zanotować zysk. W tym roku spółka liczy na dalszą poprawę wyników, poinformował dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów spółki Siarhei Kostevitch.

d3zy8a3
d3zy8a3

"Nie oczekujemy istotnych wydarzeń jednorazowych, jak te, które miały miejsce w I półroczu 2015 r. Spodziewamy się, że w 2016 roku pokażemy lepsze wyniki" - powiedział Kostevitch podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że spółka planuje ogłosić prognozy wyników finansowych na 2016 r. w marcu.

"Konsolidacja na rynku trwa i w naszej ocenie powinna ona być kontynuowana. Co jakiś czas dostajemy różne oferty, ale jak na razie nie znaleźliśmy nic ciekawego dla nas" - powiedział także Kostevitch.

Spółka oczekuje również, że w związku z poprawą sytuacji rynkowej nastąpi dalsza poprawa sprzedaży w regionach Europy Środkowo-Wschodniej, krajów byłego ZSRR oraz Bliskiego Wschodu i Afryki, które będą główny obszarem koncentracji.

d3zy8a3

"Kontynuujemy wprowadzanie nowych linii biznesowych oraz modeli, np usługi w chmurze, co do których oczekuje się, że zdominują rynek w najbliższych kilku latach" - dodał dyrektor.

Przedstawiciele spółki podkreślili także, że program dywidendowy pozostaje bez zmian i Asbis wypłaca 50% zanotowanego zysku akcjonariuszom z danego roku pod warunkiem, że taki zysk się pojawia.

W całym 2015 r. spółka miała 17,16 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 0,95 mln USD zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 181,61 mln USD w porównaniu z 1 551,17 mln USD rok wcześniej.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d3zy8a3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zy8a3