Trwa ładowanie...
d1l2xbe

Asseco CE kupiło 100 proc. udziałów Asseco Solutions AG za 13,8 mln euro

03.01. Warszawa (PAP) - Asseco Central Europe podpisało z Asseco Dach umowę kupna 100 proc. udziałów w Asseco Solutions AG za 13,8 mln euro - podało Asseco CE w...

d1l2xbe
d1l2xbe

03.01. Warszawa (PAP) - Asseco Central Europe podpisało z Asseco Dach umowę kupna 100 proc. udziałów w Asseco Solutions AG za 13,8 mln euro - podało Asseco CE w komunikacie.

Transakcja będzie sfinansowana ze środków własnych Asseco CE.

Asseco CE i Asseco Dach wchodzą w skład grupy Asseco Poland.

Asseco Solutions AG specjalizuje się w oprogramowaniu ERP dla firm produkcyjnych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W celu ujednolicenia strategii i produktów ERP od 2013 r. spółka jest nadzorowana przez Asseco Central Europe, której spółki zależne odpowiadają za systemy ERP w Słowacji i Czechach. W komunikacie podano, że z ponad 700 pracownikami w pięciu krajach Asseco Solutions stało się centrum wiedzy ERP grupy Asseco w Europie Środkowej.

Asseco CE podało w komunikacie, że celem transakcji jest wykorzystanie efektów synergii przez łączenie sił w biznesie ERP, a współpraca tworzy solidną podstawę do przygotowania i podejmowania strategicznych akwizycji w przyszłości.(PAP)

gsu/ jtt/

d1l2xbe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l2xbe