Trwa ładowanie...
d3j2ct4

Asseco CE spodziewa się w '12 porównywalnych wyników rdr; zakończenie SWAP-a do końca '12

09.11. Warszawa (PAP) - Asseco Central Europe oczekuje w 2012 r. wypracowania podobnego poziomu zysku operacyjnego i EBITDA, jak w 2011 r. Przychody mogą okazać się około 1-2 proc....

d3j2ct4
d3j2ct4

09.11. Warszawa (PAP) - Asseco Central Europe oczekuje w 2012 r. wypracowania podobnego poziomu zysku operacyjnego i EBITDA, jak w 2011 r. Przychody mogą okazać się około 1-2 proc. wyższe. Spółka pracuje obecnie nad trzema małymi akwizycjami. Asseco CE spodziewa się, że niedługo zostanie zatwierdzony przez KNF prospekt Asseco Poland potrzebny do przeprowadzenia SWAP-a, a cały proces zamiany akcji zakończy się do końca 2012 r. - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Jozef Klein.

"Spodziewam się, że tegoroczny EBIT i EBITDA mogą być na podobnym poziomie jak w 2011 r. Przychody mogą natomiast zanotować około 1-2 proc. wzrost" - powiedział Klein.

Poinformował, że obecny backlog grupy ma wartość 123,4 mln euro, co stanowi 92 proc. ubiegłorocznej sprzedaży.

Po trzech kwartałach 2012 r. Asseco Central Europe ma 11,4 mln euro zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 11,66 mln euro rok wcześniej. Zysk operacyjny grupy wynosi po trzech kwartałach 14,07 mln euro w porównaniu do 14,25 mln euro, a przychody 94,16 mln euro wobec 89,84 mln euro.

d3j2ct4

W ocenie Kleina wyniki grupy w 2013 r. mogą zanotować lekką poprawę.

"Oczekuję, że wyniki w przyszłym roku mogłyby być trochę lepsze niż w tym" - powiedział.

Asseco CE liczy na przyspieszenie procesu ogłaszania przetargów publicznych w Czechach i na Słowacji, co jest związane z koniecznością zakontraktowania środków z funduszy unijnych do końca 2013 r. Szczególnie pod tym względem liczy na rynek słowacki, na którym obecny poziom kontraktacji to około 63 proc. środków w porównaniu z 78 proc. w Czechach.

Klein poinformował, że grupa zrezygnowała z planu zakupu średniej wielkości spółki w Czechach, gdyż jej oferta pokrywała się z rozwiązaniami oferowanymi przez grupę Asseco. Asseco CE nadal prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia małej spółki w Czechach oraz w sprawie zakupu części innej małej czeskiej spółki. W drugim przypadku została już złożona oferta cenowa.

d3j2ct4

Kolejny cel akwizycyjny to mały słowacki operator telekomunikacyjny i telewizji kablowej.

"Obecnie trwają finalne rozmowy z tym podmiotem. Spodziewamy się podpisania umowy w ciągu około dwóch - trzech tygodni. Spółka ta ma docelowo trafić do Slavanetu" - powiedział Klein.

W październiku NWZ Asseco Poland zdecydowało o zmianie uchwały NWZ z kwietnia i obniżeniu minimalnego progu gwarantującego powodzenie emisji SWAP-owej dla akcjonariuszy Asseco Central Europe z 96 proc. do 80 proc. Zgodnie ze zmienioną uchwałą Asseco Poland wyemituje nie mniej niż 4.060.953 i nie więcej niż 6.095.238 akcji zwykłych. Emisja akcji nastąpi z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy Asseco Poland i będzie skierowana do akcjonariuszy Asseco Central Europe. Parytet wymiany akcji został ustalony na 2,1 akcji Asseco Central Europe za 1 akcję Asseco Poland.

d3j2ct4

"Mamy nadzieję, że w niedługim czasie KNF zatwierdzi prospekt Asseco Poland i cała transakcja SWAP-owa zostanie zakończona do końca roku. Powiedzenie tego projektu zależy oczywiście od tego, ilu akcjonariuszy się zdecyduje na zamianę. Spodziewam się jednak zakończenia go sukcesem, gdyż najprawdopodobniej akcje, które zostaną po SAWP-ie nie będą miały żadnej płynności, więc akcjonariusz, który z nimi zostanie, nie będzie miał co z nimi zrobić" - powiedział Klein.(PAP)

gsu/ asa/

d3j2ct4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j2ct4