Trwa ładowanie...
d33f0jc

Asseco, Comarch, Sygnity i Wasko w przetargu na system dla PSP wart ok. 67 mln zł

10.03. Warszawa (PAP) - Do dialogu konkurencyjnego w przetargu na doskonalenie stanowisk do analizowania i prognozowania zagrożeń, organizowanego przez Komendę Główną Państwowej...

d33f0jc
d33f0jc

10.03. Warszawa (PAP) - Do dialogu konkurencyjnego w przetargu na doskonalenie stanowisk do analizowania i prognozowania zagrożeń, organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, zostało dopuszczonych pięć konsorcjów, których liderami są: Asseco Poland, Comarch, Sygnity, Wasco i Siemens - poinformowała PAP Katarzyna Stańkowska z KG PSP. Wartość kontraktu szacowana jest na około 67 mln zł.

"Obecnie procedura jest w toku tzn. prowadzony jest dialog z w/w wykonawcami. Odbyły się już dwie tury spotkań" - powiedziała PAP Stańkowska.

"Zamawiający będzie prowadził dialog do chwili uzyskania wystarczającej wiedzy do sporządzenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Przewidywana jest jeszcze co najmniej jedna tura spotkań. Po zakończeniu dialogu wykonawcy zostaną poproszeni o złożenie ofert" - dodała.

Konsorcja dopuszczone do dialogu konkurencyjnego to:

d33f0jc

- Asseco Poland i Asseco Czech Republic;

- Comarch, Techmex i Matic;

- Sygnity i Winuel;

- Wasco, Wojskowa Akademia Techniczna, GISPPartner, i Eptisa Tecnologias;

- Siemens, Siemens Aktiengesellschaft, Siemens Sanayi ve Tiecaret i Siemens EOOD.

Przedmiotem projektu jest zakup i montaż stanowisk roboczych umożliwiających modelowanie aktualnych i prognozowanych zagrożeń, związanych z wystąpieniem nagłych zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego, jak również klęskami żywiołowymi i poważnymi awariami przemysłowymi.

d33f0jc

Projekt został wpisany na listę indykatywną w ramach priorytetu III Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska, działanie 3.2 "Zapobieganie i ograniczanie skutków zagrożeń naturalnych oraz przeciwdziałanie poważnym awariom".

Beneficjentem projektu jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, która jednocześnie pełni rolę lidera projektu w ramach jego wdrażania. Dodatkowo ze względu na ponadregionalny charakter beneficjentami pośrednimi będzie 16 komend wojewódzkich państwowej straży pożarnej oraz odbiorcy ostateczni, którymi są komendy powiatowe/miejskie w liczbie 335 oraz 5 szkół pożarniczych.

W ramach projektu, zakłada się wyposażenie wszystkich komend i szkół państwowej straży pożarnej w identyczne narzędzia systemowe. Oprócz podstawowych aplikacji biurowych, platformę GIS, mapy cyfrowe, aplikacje bazodanowe oraz aplikacje do zarządzania zasobami, stanowiska do analizowania i prognozowania zagrożeń, zostanie stworzonych 357 stanowisk do analizowania i prognozowania zagrożeń.

Projekt ma na celu zintensyfikowanie rozwiązań na rzecz poprawy infrastruktury bezpieczeństwa wewnętrznego poprzez usprawnienie systemu informowania o zagrożeniach oraz przygotowania odpowiednich kadr. Całkowity koszt projektu wynosi 67 mln zł. Maksymalna kwota dofinansowania z Funduszu Spójności wynosi 57,27 mln zł.(PAP)

gsu/ gor/

d33f0jc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33f0jc