Trwa ładowanie...
d1c87tf

Asseco Poland ponownie wydłuży zapisy w wezwaniu na Sygnity - źródło

09.05. Warszawa (PAP) - Asseco Poland po raz drugi przedłuży termin składania zapisów w wezwaniu na Sygnity - poinformowało PAP źródło zbliżone do transakcji. Małgorzata Cieloch,...

Share
d1c87tf

09.05. Warszawa (PAP) - Asseco Poland po raz drugi przedłuży termin składania zapisów w wezwaniu na Sygnity - poinformowało PAP źródło zbliżone do transakcji. Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK poinformowała, że postępowanie w sprawie zgody na przejęcie Sygnity jest nadal w toku, a jego zakończenie nie jest kwestią kilku dni.

"Asseco Poland nadal nie ma zgody UOKiK i jutro po raz drugi przedłuży wezwanie na akcje Sygnity" - powiedziało PAP źródło.

Rzeczniczka UOKiK Małorzata Cieloch poinformowała PAP, że postępowanie w sprawie zgody na przejęcie Sygnity nadal trwa, co potwierdza informację o konieczności przedłużenia zapisów.

"Postępowanie jest nadal w toku. Jego zakończenie, to nie jest kwestia kilku dni" - powiedziała PAP Cieloch.

d1c87tf

UOKiK ma dwumiesięczny termin na zakończenie postępowania w sprawie koncentracji, ale termin ten może ulec przedłużeniu ze względu na np. potrzebę uzupełnienia niezbędnych informacji.

"Poprosiliśmy spółkę o uzupełnienie niektórych danych, co wpłynęło na termin zakończenia postępowania. O jego zakończeniu poinformujemy, wydając decyzję" - powiedziała rzeczniczka UOKiK.

Przedstawiciele Asseco Poland odmówili PAP komentarza w tej sprawie.

Asseco Poland wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za akcję. Przedmiotem wezwania jest 11.886.242 akcje Sygnity. W wyniku wezwania Asseco Poland zamierza nabyć co najmniej 7.951.900 akcji Sygnity, czyli 66,9 proc. jej kapitału i głosów. Asseco zastrzegło sobie jednak, że może odstąpić od tego warunku i nabyć też akcje przy zapisach na mniejszą liczbę.

Jednym z warunków dojścia wezwania do skutku jest uzyskanie zgody UOKiK na transakcję.

Zapisy rozpoczęły się 12 marca, a wcześniej miały się zakończyć 10 kwietnia 2012 roku, ale zostały przedłużone do 10 maja.

W środę o godz. 14.55 jedna akcje Sygnity kosztuje 20,5 zł, czyli jest o 2,4 proc. niższa od ceny w wezwaniu.(PAP)

gsu/ jtt/

d1c87tf

Podziel się opinią

Share
d1c87tf
d1c87tf