Trwa ładowanie...

Asseco Poland wzywa do sprzedaży akcji Sygnity

Asseco Poland wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za
akcję - podał pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP. Przedmiotem wezwania jest 11 mln 886 tys. 242 akcje Sygnity. Łączna wartość transakcji wyniosłaby mniej więcej 250 mln zł.

Asseco Poland wzywa do sprzedaży akcji SygnityŹródło: asseco.pl
d36w5y4
d36w5y4

W komunikacie prasowym Asseco Poland (zobacz informacje o spółce) poinformowało, że zdaniem zarządu spółki, zaproponowana cena powinna być postrzegana jako atrakcyjna dla akcjonariuszy Sygnity (zobacz informacje o spółce).

"Zawiera premię w wysokości 22 proc. biorąc pod uwagę średnią ważoną cenę rynkową z 3 miesięcy, w przypadku 6 miesięcy bonus wynosi 18 proc. Dodatkowo wskaźnik P/E Sygnity wynosi 29,8 bazując na ogłoszonych niedawno przez spółkę wynikach za cztery kwartały 2011 roku" - podano.

W wyniku wezwania Asseco Poland zamierza nabyć co najmniej 7 mln 951 tys. 900 akcji Sygnity, czyli 66,9 proc. jej kapitału i głosów.
"Podmiot nabywający zastrzega sobie prawo odstąpienia od opisanego powyżej warunku i nabycia akcji w wyniku wezwania w przypadku, gdy w okresie przyjmowania zapisów liczba akcji wynikająca z dokonanych zapisów będzie niższa niż minimalna liczba akcji, to znaczy niższa niż 7.951.900 akcji" - napisano.

Zapisy mają być przyjmowane od 12 marca do 10 kwietnia 2012 roku. Planowana data realizacji transakcji na GPW to 13 kwietnia, a rozliczenia - 18 kwietnia 2012 r.

d36w5y4

W wezwaniu podano, że okres przyjmowania zapisów może ulec (jednorazowo lub wielokrotnie) wydłużeniu, zgodnie z przepisami prawa, do łącznie nie więcej niż 120 dni kalendarzowych.
"W przypadku gdy w wyniku wezwania wzywający uzyska liczbę akcji pozwalającą na podjęcie działań mających na celu zniesienie dematerializacji akcji spółki i wycofanie ich z obrotu na GPW, wzywający może zadecydować o podjęciu takich działań" - napisano.

W wezwaniu poinformowano, że Asseco Poland traktuje nabycie akcji Sygnity jako inwestycję strategiczną. Celem wezwania jest dalsza rozbudowa Grupy Kapitałowej Asseco.

We wtorek na zamknięciu za akcje Sygnity płacono 20,49 zł.

Asseco Poland uważa cenę zaproponowaną za akcje Sygnity w wezwaniu za atrakcyjną. Spółka nie chce realizować transakcji za wszelką cenę i dlatego nie podwyższy ceny licząc się z ryzykiem, że do transakcji nie dojdzie. Wezwanie zostało ogłoszone bez porozumienia z zarządem Sygnity - poinformował PAP Adam Góral, prezes Asseco Poland.
- Widzimy wiele miejsc, w których się uzupełniamy z Sygnity, co pokazał np. przetarg w PGE. Widzimy miejsce do zrealizowania znaczących synergii. Uważamy, że może to być duża szansa dla zespołów Sygnity, aby mogły zacząć pracować dla klientów międzynarodowych. Mamy pomysł jak zagospodarować te zespoły - powiedział PAP Góral.

d36w5y4

- Nie będziemy jednak robili tej transakcji za wszelką cenę, nie podwyższymy ceny. Uważamy, że proponujemy atrakcyjną cenę, patrząc na wskaźniki tej spółki. Jeśli akcjonariusze Sygnity nie zdecydują się sprzedać akcji po tej cenie to do transakcji po prostu nie dojdzie - dodał.

Z wypowiedzi Górala wynika, że wezwanie na Sygnity to próba wrogiego przejęcia.
- Ogłosiliśmy wezwanie bez porozumienia z zarządem Sygnity, aby móc zachować całkowitą transparentność. Z tego powodu to będzie nasz najtrudniejszy projekt - nie mogliśmy wcześniej dokładanie przebadać spółki - powiedział.

Wezwanie ogłoszone przez Asseco Poland na akcje Sygnity nie zmienia planów przeznaczenia przez Asseco od 170 do 200 mln zł na wypłatę dywidendy za 2011 r. - poinformował PAP Adam Góral, prezes Asseco.
- Wezwanie Sygnity nie zmienia naszych planów wypłaty wysokiej dywidendy z zysku za 2011 r. i podtrzymujemy, że będziemy rekomendować wypłatę między 170 a 200 mln zł - powiedział PAP Góral. Dodał, że walne, które zatwierdzi sprawozdanie za 2011 r. i zdecyduje o podziale zysku jest wstępnie zaplanowane na koniec kwietnia.

d36w5y4

Asseco Poland S.A., międzynarodowy integrator IT, jest największą spółką informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Skupia się na produkcji i rozwoju innowacyjnego oprogramowania. W grudniu 2011 r. Grupa Asseco zatrudniała ponad 14 tys. osób, w tym ok. 4 tys. 500 pracowników w Polsce.

Sygnity oferuje pełen zakres usług informatycznych dla dużych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji administracji publicznej. Dostarcza rozwiązania własne oraz czołowych międzynarodowych firm informatycznych. Obecnie zatrudnia ponad 1700 pracowników - podaje firma na swojej stronie internetowej.

d36w5y4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36w5y4