Trwa ładowanie...
d4layxf

Asseco SEE negocjuje przejęcie w Turcji; backlog wynosi 67,8 mln euro

25.04. Warszawa (PAP) - Obecny portfel zamówień Asseco South Eastern Europe (ASEE) ma wartość 67,8 mln euro wobec 72,5 mln euro przed rokiem - poinformował w czwartek Piotr...

d4layxf
d4layxf

25.04. Warszawa (PAP) - Obecny portfel zamówień Asseco South Eastern Europe (ASEE) ma wartość 67,8 mln euro wobec 72,5 mln euro przed rokiem - poinformował w czwartek Piotr Jeleński, prezes spółki. ASEE liczy, że w II kwartale wynik operacyjny będzie podobny lub trochę wyższy rdr. Negocjuje przejęcie w Turcji.

"Nasz obecny backlog to 67,8 mln euro wobec 72,5 mln euro przed rokiem. Backlog w tzw. marży m1 to 45,8 mln euro w porównaniu do 46,1 mln euro rok temu" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Jeleński.

Prezes poinformował, że spółka negocjuje warunki przejęcia spółki z Turcji.

"Prowadzimy poważne rozmowy, jesteśmy jeszcze przed due diligence. Jeśli się porozumiemy, to jest realne, że zamkniemy przejęcie w trzecim kwartale" - powiedział Jeleński.

d4layxf

Poinformował, że turecka spółka działa w sektorze Sales Force Automation (SFA), ma rozwiązania do zarządzania mobilną siecią sprzedaży, głównie dla spółek z sektora FMCG. Jej szacunkowe przychody w 2012 roku wyniosły 4,5 mln euro.

Jeleński poinformował, że spółka prowadzi też rozmowy w sprawie przejęcia spółki rumuńskiej.

"Rozmawiamy w Rumunii, ale to negocjacje na wstępnym etapie. Wszystko wskazuje na to, że podejdziemy do due diligence" - powiedział prezes. Marcin Rulnicki, członek zarządu ds. finansowych, podtrzymał, że spółka może w przyszłości finansować inwestycje długiem. Prowadzi w tej sprawie wstępne rozmowy.

ASEE w I kwartale 2012 roku poniosło nakłady na inwestycje rozwojowe w wysokości 1,2 mln euro.

d4layxf

W pierwszym kwartale 2013 roku zysk netto Asseco SEE spadł do 7,8 mln zł z 12,7 mln zł rok wcześniej, EBIT spadł do 9,9 mln zł z 12,3 mln zł, a przychody wyniosły 101 mln zł wobec 105,3 mln zł rok wcześniej.

"Pierwszy kwartał ubiegłego roku był bardzo dobry, więc baza była bardzo wysoka" - powiedział prezes.

Rulnicki wyjaśnił, że na spadek zysku netto rdr wpływ ma planowana wypłata dywidendy. Spółka przesuwa środki w ramach grupy, a w przypadku spółek spoza Unii musi zapłacić od tego podatek.

d4layxf

Rentowność operacyjna grupy w I kwartale wyniosła 10,8 proc. Nieznaczny spadek rentowności spółka zanotowała w segmencie rozwiązań mobilnych i w bankowości. Segment płatności nieco poprawił marże.

"Patrząc na historyczne dane, wydaje się realne osiągnięcie 11-12 proc. marży EBIT w tym roku" - powiedział prezes.

Jeleński poinformował, że w drugim kwartale wynik operacyjny nie powinien być gorszy rok do roku.

"W drugim kwartale wynik operacyjny będzie porównywalny rok do roku albo trochę wyższy" - powiedział prezes.

Walne Asseco SEE zdecydowało niedawno o wypłacie 42 mln zł dywidendy z zysku za 2012 rok, czyli 81 groszy na akcję.

"Chcieliśmy zrzucić nadwyżkę gotówki. Długofalowo chcielibyśmy wypłacać na dywidendę 50 proc. skonsolidowanego wyniku grupy" - powiedział Jeleński.(PAP)

pel/ gor/

d4layxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4layxf