Trwa ładowanie...
d1q9oqa

Asseco SEE przejęło chorwacką spółkę E§ Računalstvo za maksymalnie 3,2 mln euro

23.10. Warszawa (PAP) - Asseco South Eastern Europe zawarło umowę przejęcia 100 proc. akcji chorwackiej spółki E§ Računalstvo za płatną w dwóch ratach kwotę nie przekraczającą 3,2...

d1q9oqa
d1q9oqa

23.10. Warszawa (PAP) - Asseco South Eastern Europe zawarło umowę przejęcia 100 proc. akcji chorwackiej spółki E§ Računalstvo za płatną w dwóch ratach kwotę nie przekraczającą 3,2 mln euro - podało Asseco SEE w komunikacie.

Udziały w E§ Računalstvo zostały nabyte od osoby fizycznej w transakcji gotówkowej.

Pierwsza rata w wysokości 2,5 mln euro zostanie zapłacona po podpisaniu umowy przeniesienia udziałów, przy czym 2,362 mln euro zostanie przelane na rzecz sprzedającego, a pozostałe 138 tys. euro trafi do przejmowanej spółki.

W komunikacie podano, że wysokość drugiej raty uzależniona jest od wyniku przejętego biznesu kartowego w 2013 roku i wyniesie od 300 tys. euro do 700 tys. euro.

d1q9oqa

Akwizycja została sfinansowana w całości ze środków własnych Asseco SEE.

"Spółka E§ Računalstvo powstała poprzez formalne wydzielenie linii biznesowej zajmującej się obsługą terminali płatniczych POS w chorwackiej spółce EPTA. Do spółki E§ Računalstvo przeniesiono z EPTA kontrakty z istotnymi klientami i dostawcami, a także kluczowych pracowników oraz wybrane aktywa związane z obsługą przeniesionych kontraktów" - napisano.

"Obecnie E§ Računalstvo zatrudnia około 70 osób, które obsługują 37 tys. terminali płatniczych" - dodano. (PAP)

mj/ asa/

d1q9oqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q9oqa