Trwa ładowanie...
d1dy6bj

Asseco SEE spodziewa się w 2011-16 r. 15,5 proc. średniorocznego wzrostu segmentu płatności

26.04. Warszawa (PAP) - Asseco South Eastern Europe (ASEE) oczekuje w latach 2011-16 średniorocznego wzrostu przychodów w segmencie rozwiązań w obszarze płatności na poziomie 15,5...

d1dy6bj
d1dy6bj

26.04. Warszawa (PAP) - Asseco South Eastern Europe (ASEE) oczekuje w latach 2011-16 średniorocznego wzrostu przychodów w segmencie rozwiązań w obszarze płatności na poziomie 15,5 proc., a średnioroczny wzrost EBIT tego segmentu ma wynieść o około 16 proc. - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

"Zakładamy, że w latach 2011-16 średnioroczny wzrost przychodów segmentu rozwiązań w obszarze płatności wyniesie 15,5 proc., a średnioroczny wzrost zysku operacyjnego tego segmentu wyniesie 16 proc." - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Piotr Jeleński, prezes ASEE.

Prezes dodał, że podobnych wysokich wskaźników wzrostu w kolejnych latach oczekuje w segmencie bankowości, natomiast spodziewa się wolniejszego wzrostu segment integracji.

Segment rozwiązań w obszarze płatności odpowiada za około 24 proc. przychodów ASEE.

d1dy6bj

Segment ten obejmuje sprzedaż i serwis bankomatów i terminali płatniczych oraz powiązane usługi dodatkowe. Dodatkowo w ramach segmentu ujmowana jest usługa "Top-up", tj. sprzedaż usług dostawców zewnętrznych na bazie własnych rozwiązań IT za pośrednictwem sieci bankomatów i terminali (np. usługi doładowania kart telefonicznych, płatność rachunków). Segment obejmuje również systemy do rozliczania internetowych płatności przy użyciu kart kredytowych oraz szybkich, bezpośrednich przelewów internetowych. (PAP)

gsu/ asa/

d1dy6bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dy6bj